Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Tore Bjoerseth Berdal i Aurelie Dabudyk najlepsi w Konig Ludwig Lauf, Iwanowski 25., Bubula MS Lekarzy [WYNIKI]

Biegi masowe -> Wyniki świat

2018-02-04

Zwycięstwa w kolejnej już edycji Koenig Ludwig Lauf w południowej Bawarii na głównym dystansie 50km klasykiem powędrowały do  Francuzki Aurelii Dabudyk i Norwega Tore Bjoerstha Berdala. Na 25. miejscu Polak – Daniel Iwanowski. Oprócz 50 kilometrów klasykiem rywalizacja odbywała się także w tej samej technice na 10 i 23 kilometrach oraz w stylu łyżwowym na identycznych dystansach. Świetne miejsce w biegu na 23 kilometry klasykiem dla Mateusza Szczotki. Ponownie MŚ lekarzy został Paweł Bubula, brawo!

 

Koronny dystans Koenig Ludwig Lauf, najdłuższego maratonu narciarskiego w Niemczech rozgrywanego w południowej Bawarii, to 50 kilometrów klasykiem. U Panów w tej rywalizacji walka toczyła się do samego końca, a ostateczne różnica między pierwszym a drugim miejscem wyniosła… 0,5 sekundy. Z tarczą z walki wyszedł Tore Bjoersaeth Berdal z Norwegii, a z drugą pozycją musiał pogodzić się Francuz Ivan Perrillat Boiteux. Najniższy stopień podium dla Włocha Riccardo Micha. Tu także minimalna strata – 0,9 sekundy, tuż za podium Loic Guigonnet z Feancji, strata… 1 sekundy.

 

 Najlepszy z Polaków na 50km CL Daniel Iwan Iwanowski

 

Na starcie Konig Ludwig Lauf na koronnym dystansie startowali także Polacy. 25. lokata ze stratą 5 minut  i 57 sekund dla Daniela Iwanowskiego, 42 pozycja to Wojciech Pelczar.  47. dla reprezentanta SKIPOL Teamu Pawła Bubuli – czas 2:09:16,4 sekundy. Kolejny nasz zawodnik – Józef Wojtyła – 72. Na 94. lokacie Edward Mucha, na 171. i na 226. pozycji kolejni zawodnicy SKIPOL Teamu, czyli Andrey Pradun (drugi Rosjanin na mecie!)  i Krzysztof Zakrzewski, na mecie jeszcze 11 biało-czerwonych, w tym Leszek Kosiorowski ze Stowarzyszenia Bieg Piastów (542. lokata).

U kobiet różnice w czołówce dużo większe. 15,5 sekundy przed drugą na mecie Szwedką Marią Grafnings Francuzka Aurelie Dabudyk. Ponad 2,5 minuty do najlepszej zawodniczki straciła trzecia Szwajcarka Seraina Boner. Na starcie 4 Polki: najlepsza, 35., Joanna Grzeszczak, 89. Alina Weber, 97. Monika Fidor, jeszcze biegnie Anna Dembska.

 

Pięćdziesiątkę łyżwą wygrał Niemiec Michael Willeitner, pół sekundy przed rodakiem Florianem Notzem i 0,7 sekundy nad Toni escherem (także Niemcem). 268. w stawce Polak, Zbigniew Hyrnik.

 

Oczywiśćie rozegrano też MŚ lekarzy w klasyku na 50 kilometrów. Ponownie po wczorajszym triumfie dziś Mistrzem Świata Lekarzy (startujący z numerami od 5000) został członek SKIPOL Teamu Paweł Bubula (na zdjęciu głównym). Drugi Niemiec, Mathias Zacherl, trzeci Stefan Corvin.

 

 Od lewej: Krzysztof Zakrzewski, Józef Wojtyła, Wojciech Pelczar, dr Paweł Bubula, Edward Mucha i Andrey Pradun

 

Na 23 kilometry klasykiem znakomite, 5. miejsce Mateusza Szczotki, do podium zabrakło niespełna 5 sekund! Na 10 kilometrów w tej samej technice wystartowała Dorota Szczotka, zajmując 12. pozycję. Na 23 kilometry łyżwą 22. miejsce Pawła Bubuli (SKIPOL Team), 286. miejsce Jakuba Wilczyńskiego i 482. Ewy Pogodowskiej. Na 10 kilometrów łyżwą Polacy nie startowali.

 

Oficjalne wyniki:

50 km CL MĘŻCZYZN

50 km FT MĘŻCZYZN

50 km FT KOBIET

23 km FT MĘŻCZYZN

23 km FT KOBIET

Poszczególne wyniki techniką klasyczną TUTAJ

 

KaEn

  

Komentarze - 1

50CL wyniki

Opublikowano: 2018-02-04 16:11:45

50 CL ukończył jeszcze jeden zawodnik z Polski na 42 miejscu open

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl