47. Engadin Skimarathon 2015 wygrywają Ilia Chernousov i Anouk Faivre Picon

Biegi masowe -> Wyniki świat

2015-03-08

Rosjanin Ilia Chernousov i Anouk Faivre Picon z Francji wygrali bieg rozgrywany w okolicach St. Moritz w Szwajcarii. Była to przedostatnia w tym sezonie odsłona cyklu FIS Marqathon Cup, do którego zaliczany jest także Bieg Piastów.

Dystans 42vkilomertów stylem dowolnym Chernousov pokonał w czasie 1:34.50,1 i o zaledwie 0,1 sekundy wyprzedził Robina Duvillard z Francji. Mniej niż sekundę stracił również trzeci na mecie Szwajcar Roman Furger.

Na miejscu czwartym uplasował się Jason Rueesch, po nim na mecie pojawił się Bastien Poirrier, a szóste miejsce zajął  Jean-Marc Gaillard.

Zwycięzca Biegu Piastów i lider FIS Marathon Cup Petr Novak był dopiero 29.

Najwyżej z Polaków na 90. miejscu uplasował się Mariusz Dziadkowiec-Michoń, który w tegorocznym cyklu reprezentuje właśnie Stowarzyszenie Bieg Piastów.

Wśród kobiet walka również toczyła się do ostatnich metrów. Druga, Riitta Liisa Roponen straciła do zwyciężczyni 0,8 sek. Trzecia, ze stratą 7,6 sekundy była sensacyjna medalistka Mistrzostw Świata w Falun - Amerykanka Caitlin Gregg.

Na czwartym miejscu finiszowała Aurélie Dabudyk, piąta była Holly Brooks, a szósta Antonella Confortola Wyatt.

Amerykanka Brooks, dzięki punktom za piąte miejsce oraz dopiero dwunastej pozycji zwyciężczyni Biegu Piastów - Estonki Tatjany Mannimy, odzyskała koszulkę liderki cyklu FIS Marathon Cup.

Finałem cyklu FIS Marathon Cup w tym sezonie będzie rosyjski UgraSki Maraton, który odbędzie się dopiero 11 kwietnia.

Na dystansie o połowę krótszym w Szwajcarii triumfował Andri Schlittler oraz Anita Moen.