Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Bieg Piastów i Bieg Wazów w różnych terminach!

Biegi masowe -> Artykuły

2014-03-17

Doskonała wiadomość dla wszystkich amatorów biegów narciarskich w Polsce. Po raz pierwszy w historii Biegu Piastów w Worldloppet termin największego biegu w Polsce nie będzie się pokrywał z terminem Biegu Wazów.

 

Oficjalna informacja ze strony Biegu Piastów:

Mamy świetną wiadomość dla zawodników rywalizujących w serii Worldloppet. Po raz pierwszy, od czasu przyłączenia Biegu Piastów do Worldloppet, będzie można w jednym roku pobiec zarówno u nas, jak i w legendarnym Biegu Wazów. Zarząd Worldloppet przychylił się do naszych próśb i rozdzielił w kalendarzu terminy obu biegów!

 

Pierwotnie, główne dystanse w Piastach i Wazach zaplanowane były odpowiednio na 7 i 8 marca. Jednak w Worldloppet dostrzeżono nasze starania i ciagły rozwój biegu i pozwolono nam przenieść naszą imprezę na dni 27 lutego - 1 marca 2015 roku, czyli bieg główny na 50 kilometrów klasykiem na sobotę 28 lutego - tydzień przed Biegiem Wazów.

 

Tego dnia nie odbywa się żaden inny bieg z serii Worldloppet. Liczymy więc na to, że na Polanie Jakuszyckiej zjawi się jeszcze więcej obcokrajowców, niż do tej pory.

 

Zapisy na 39. Bieg Piastów ruszają 1 czerwca 2014 roku!

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl