Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Przygotowania do Biegu Gwarków zgodnie z planem. Wkrótce zapisy

Biegi masowe -> Artykuły

2014-12-09

- Oby ta zima była lepsza – prosi Tomasz Durajczyk z biura organizacyjnego podwałbrzyskiego Biegu Gwarków. Przygotowania do imprezy idą zgodnie z planem, za kilka dni rozpocznie się rejestracja uczestników.

 

Jest już termin, regulamin także. Jest też wiara, że tym razem łagodna zima nie storpeduje 35. edycji dolnośląskiego Biegu Gwarków. W niedzielę, 8 lutego 2015 roku pod schroniskiem „Andrzejówka” musi być biało. W Wałbrzychu innej możliwości nie przewidują.

 

- Od kilku lat obserwujemy stały wzrost liczby startujących zawodników. Odkąd impreza wróciła na Andrzejówkę „Gwarki” cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Zazwyczaj w naszych biegach startuje od pięciuset do nawet ośmiuset osób. Mamy nadzieję, że w tym roku uda się jeszcze tę tendencję poprawić – mówi koordynator zawodów Tomasz Durajczyk, który ma dla narciarzy biegowych dobre wiadomości. Za kilka dni „akcja Gwarki” ma ruszyć na całego.

 

Sama arena zawodów czeka już na pierwsze opady. Polana startu i mety jest wykoszona, trasy biegowe także. Jeśli spadnie śnieg, zostaną one uruchomione. Przygotuje je skuter, który do dyspozycji oddaje gmina Mieroszów. Na sam Bieg Gwarków pod Wałbrzych ściągany jest już ratrak, który organizatorzy wypożyczają z Polanicy Zdroju. Aktualną pogodę można sprawdzić na stronie bieggwarkow.pl.

 

- Boimy się o pogodę. Po zeszłorocznych temperaturach tym razem ponoć ma być trochę chłodniej, ale z kolei niezbyt śnieżnie. Oczywiście nie wierzymy w długoterminowe prognozy i liczymy na piękną zimę – zaznacza Durajczyk, który informuje jednocześnie, że opłata startowa względem roku ubiegłego pozostaje bez zmian. Za udział zapłacić trzeba 40 złotych, osoby powyżej 60 lat i dzieci mogą startować bezpłatnie. Po odwołaniu ostatniej edycji ok. trzydziestu osób postanowiło przenieść opłatę na kolejny rok. Oni też wierzą, że Andrzejówka tym razem się zabieli.

 

Durajczyk: - Jeszcze kilka dni i w tym, a najdalej w następnym tygodniu ruszamy z zapisami. Mamy jeszcze do omówienia kilka kwestii, parę szczegółów, ale cały projekt imprezy właściwie jest gotowy. Po gorącym okresie wyborów możemy na spokojnie dopiąć ostatnie guziki. Regulamin imprezy czeka zaakceptowany, czekamy na odpowiedzi od sponsorów, którzy chcieliby wesprzeć organizację „Gwarków”. Wysłaliśmy naszą ofertę do kilku banków i większych przedsiębiorstw, będziemy czekać na odpowiedź. Firmy mają zazwyczaj roczne budżety i czasem jakieś rezerwy finansowe zostają pod koniec roku, a czasem mogą wejść we współpracę na jego początku.

 

W ramach organizowanego od 1978 roku Biegu Gwarków odbędą się wyścigi na 10 i 20 kilometrów w obu stylach, a także konkurencje dla dzieci i pięciokilometrowa przebieżka na tzw. „zaliczenie”. Dla najlepszych przewidziano nagrody finansowe i puchary. Każdy uczestnik otrzyma też pakiet startowy.

 

MICHAŁ CHMIELEWSKI

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl