Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Ostatnia konkurencja OOM i MP juniorów 2017 - sztafety sprinterskie [LISTA STARTOWA]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2017-02-28

Jutro w Zakopanem odbędzie się ostatnia konkurencja w biegach narciarskich Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Juniorów 2017 team sprinty, czyli dwuosobowe sztafety sprinterskie.

 

Bieżący sezon jest trochę nietypowy jeżeli chodzi o odbiorców naszego portalu. Dostajemy coraz więcej maili (przynajmniej ja dostaję), że często gęsto czytelnicy nie wiedzą/rozumieją skrótów, przenośni, czy innych określeń dotyczących biegów narciarskich. Mea culpa, przyzwyczailiśmy się, że jeżeli my wiemy o co chodzi to powinno być to jasne dla wszystkich. Wiemy już, że nie jest, spróbujemy to naprawić.

 

Jutro na trasie COS w Zakopanem zostaną rozegrane biegi sztafetowe sprinterskie, czyli tzw team sprinty stylem dowolnym, potocznie zwanym łyżwą. Druźyna klubowa składa się z dwóch zawodniczek lub zawodników, z których każdy musi pokonać trzykrotnie kilometrową pętlę. Zawody są rozgrywane w kategoriach juniorów/ek A (%2797%2798) i B (%2799%2700).

 

Jutro na starcie zobaczymy 29 sztafet, czyli 58 zawodniczek i zawodników. W poszczególnych biegach wystartują:

juniorzy A - 6 sztafet

juniorki A - 4 sztafety

juniorzy B - 9 sztafet

juniorki B - 10 sztafet

Start pierwszej kategorii juniorów A nastąpi o godzinie 9.30.

Jeżeli kogoś dziwi ilość zespołów na starcie musimy wyjaśnić, że to nie jest efekt gęstego sita eliminacji, gminnych, powiatowych i wojewódzkich, tylko każdy kto stoi na nartach może wystartować. Skąd ten sarkazm? To po prostu całe polskie biegi narciarskie w kategoriach wiekowych, które stanowią bezpośrednie zaplecze naszych kadr.

 

LISTA STARTOWA TEAM SPRINT

 

kace

p.s proszę nie komentować przynależności wojewódzkiej poszczególnych klubów, od razu wyjaśniamy listę sztafet w kategorii juniorek B: nie jest to projekt nowej reformy terytorialnej, jest to prostu błąd programu.

 

Komentarze - 5

kibic

Opublikowano: 2017-02-28 18:42:02

W Juniorkach B są błędne województwa.

redakcja

Opublikowano: 2017-02-28 19:14:36

Mhm, czytamy do końca :)

Amator

Opublikowano: 2017-02-28 19:43:44

Niestety to jest żałosne co się dzieje w biegach od PZN do klubów. Nikt nie liczy się z zawodnikami. Brak perspektyw dla młodych. Żałuję że moje dziecko zaczęło biegać.

???

Opublikowano: 2017-02-28 20:16:31

co to za nowy klub na pierwszej pozycji " MKS T... B..." nie było go wcześniej :)

???

Opublikowano: 2017-02-28 20:52:15

pif s... strzał :)

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl