Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Przez Norwegię na Igrzyska, projekt polskiej kadry narodowej w biegach narciarskich

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2017-04-05

To absolutne nowum w polskich biegach narciarskich, pierwsza taka akcja mająca pomóc zawodnikom kadry A w przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich PyongChang 2018 w Korei Południowej. Maciej Staręga, Paweł Klisz, Jan Antolec i Dominik Bury, czy zdobędą sponsorów na treningi za granicą z najlepszymi? Będziemy kibicować zawodnikom w ich drodze do celu, który wiedzie przez....Norwegię.

Ponizej szczegóły projektu Fundacji Impero Sport:

 

Przed Maćkiem, Pawłem, Jankiem i Dominikiem jawi się ogromne wyzwanie i jeszcze większe możliwości startu i wygrania XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w południowokoreańskim PyongChangu w dniach 9-25 luty 2018 roku. Panowie, aby mogli sprostać wymaganiom i randze tychże Igrzysk Olimpijskich konieczne są niezwykle intensywne treningi i to poza granicami Polski, ponieważ jak zauważyła Najwyższa Izba Kontroli, Centralny Ośrodek Sportu, który jest jedynym w Polsce podmiotem powołanym do zadbania o przygotowanie sportowe kadry olimpijskiej i narodowej, nie zapewnia odpowiedniego zaplecza sportowcom.

 "Generalnie, żeby biegi mogły się rozwijać w Polsce, na pewno potrzebna jest dobra baza treningowa i trasy nartorolkowe, której w Polsce po prostu nie ma" - zauważa Apoloniusz Tajner.

 

Sytuacja narciarzy nie jest dobra, bo w ośrodkach nie ma odpowiednich tras biegowych. Nasz Team biegaczy narciarskich, jest zmuszony wyjechać na 4 miesiące przygotowań do Norwegii, tym bardziej, że u nas nie będzie śniegu. Wielu z Nas nie zdaje sobie sprawy ile trzeba włożyć morderczej pracy by móc wystartować, jak ogromne są to koszty nie tylko osobiste, ale również finansowe. Nie da się do tego przygotować za darmo, a koszty samych przygotowań przekraczają możliwości finansowe zawodników, którzy na czas intensywnych treningów zmuszeni są do całkowitej rezygnacji z jakichkolwiek prac  zarobkowych.

 

Państwo Polskie ani PZN nie pokrywają całości kosztów z tym związanych, dlatego szukamy sponsorów którzy zainwestują w tych czterech młodych, wykształconych, zdolnych, niesamowicie ambitnych pracowitych sportowców. Pozyskane środki finansowe umożliwią im tym samym, nie tylko godne reprezentowanie naszego kraju na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang, ale również spełnienie i realizacje ich największego marzenia.

 

Jednocześnie pragniemy, aby w Polsce odrodziła się idea biegów narciarskich poprzez aktywowanie młodego środowiska narciarskiego. Chcemy zachęcić młodych zapaleńców sportów zimowych do uprawiania tego sportu, a dzięki Państwa pomocy będziemy mogli ich również wspomóc finansowo kupując sprzęt, opłacając obozy treningowe i trenerów.

 

kadra

  od lewej: Jan Antolec, Maciej Staręga, Daniel Iwanowski (pracuje dla Fundacji), Paweł Klisz i Dominik Bury

 

Szanowni Państwo

Aby projekt mógł wejść w życie, a Nasza Kadra Narodowa miała możliwość trenowania z najlepszymi w Norwegii potrzebne są do tego fundusze. Część kosztów pokrywa PZN. Pozostała część jaką należy pokryć znacząco przekracza możliwości finansowe Naszych biegaczy. Kwota potrzebna na pokrycie reszty kosztów to ok. 150 000 PLN. Dlatego zachęcamy Państwa do wsparcia projektu " ŻYCIE NA BIEGÓWKACH - PRZEZ NORWEGIĘ NA IGRZYSKA".

 

Korzyści dla Sponsora ze współpracy

 - oficjalny status sponsora/partnera projektu

 - umieszczenie logo Firmy na busie wożącym zawodników,

 - promocja sponsora na profilach społecznościowych

 - zawodników oraz Fanpage Fundacji Impero Sport

 - umieszczenie nazwy firmy oraz logotypu na oficjalnej stronie

 - internetowej Projektu oraz Fundacji Impero Sport

 - promocja Firmy podczas imprez organizowanych przez Fundacje

 - umieszczenie logo firmy na plakatach, broszurach i wydawnictwach Fundacji Impero Sport dotyczących projektu

 - wzmianki o sponsorze w telewizji, radiu, portalach branżowych

 - logo sponsora na gadżetach treningowych i innych

 - zaproszenia i bilety na zawody biegów narciarskich

 - budowanie wizerunku Firmy jako przyjaznej sportowcom

 

 My wiemy, że ta inwestycja w kapitał ludzki, będzie procentowała przez wiele kolejnych lat. Dzięki niej będziecie mieć Państwo swój osobisty wkład i udział w przygotowania Polskiej Kadry Narodowej do Igrzysk Olimpijskich i innych międzynarodowych zawodów, a to nie zdarza się zbyt często i być może jest niepowtarzalną okazją by wziąć w niej udział.

 

kontakt: Maria Lachowicz - Bogunia - coaching sportowy, sponsoring,
             mail: mlachowicz@simplexgroup.pl , tel: +48 728 443 933

             Patrycja Kuś - sponsoring, marketing, media
             mail: zycienabiegowkach@imperosport.pl , tel: +48 504 984 996
             Ewa Papla - sponsoring, promocja
             mail: ewatrener@trainingandmotivation.pl tel: +48 600 032 676
             Daniel Iwanowski - komunikacja, administracja i spr. techniczne
             mail: daniel.iwanowski@o2.pl , tel: +48 502 316 981

 

 Zapraszamy do kontaktu.
Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

 

Fundacja Impero Sport/Bielsko Biała

 

Komentarze - 28

Wsparcie

Opublikowano: 2017-04-05 12:48:08

Chętnie pomogę fundacji i wyślę kilka smsów jednak nie widzę takiej formy wsparcia ?

redakcja

Opublikowano: 2017-04-05 13:04:30

Przekażemy dalej, dobry pomysł!!

stańczyk

Opublikowano: 2017-04-05 17:10:26

młodzi to maja dobrze i bez wsparcia fundacji - są objęci NARODOWYM PROGRAMEM ROZWOJU BN. Ps. Czekam kiedy NIK zajmie się tym tworkiem.

xc

Opublikowano: 2017-04-05 18:12:28

Pomysł fajny ale z tej grupy trafiony wyłącznie w stosunku do Dominika. Reszta nie ma szans nadrobić zaległości. Trzymam kciuki!

do xc

Opublikowano: 2017-04-05 19:35:07

pełna zgoda plus jeszcze kilku młodych zdolnych.

andrzej

Opublikowano: 2017-04-05 19:51:34

Mimo ze tak kiepsko biegają to juz wiedzą ze jadą na igrzyska ? Odwaznie panowie poczynaja I Jest to pokaz dla młodych

Parafianie

Opublikowano: 2017-04-05 20:56:27

W imieniu wszystkich parafian informuje że co niedzielę zbierana będzie składka na naszych sportowców. W końcu ktoś musi zapewnić im dalszy rozwój. Jak nie związek to kościół musi się za to zabrać. Z Bogiem.

Góral

Opublikowano: 2017-04-05 21:33:08

Możliwości startu i WYGRANIA????zaszla jakaś pomyłka!Z tymi zawodnikami Ok ale trzeba było zaczynać 10lat temu takie inicjatywy a nie rok przed igrzyskami!!!Panowie bądźcie poważni.Dla niektórych to pewnie będą ostatnie igrzyska i nie wróżę Wam dalszych sukcesów bez urazy.Badzmy realistami

Góral

Opublikowano: 2017-04-05 21:34:40

Jeszcze jedno.Zrobcie zbiórkę na takie wyjazdy dla młodej Izy Marcisz a nie dla starych pryków

Kamil

Opublikowano: 2017-04-06 13:32:18

Ale kto ma zrobić? Może Pan, panie Góral zrobi? Każdy może zrobić - platform crowdfundingowych w Polsce bez liku. Zakładać konto i do dzieła.

xx

Opublikowano: 2017-04-06 04:25:22

Generalnie to pomysł który powinien objąć braci Burych,Haratyka i młodego Antolca. Realnie patrząc na wyniki Maćka, to jako sprinter najlepsze powinien mieć już za sobą lub właśnie lahti powinno być ukoronowaniem jego sukcesów.Co do Pawła i Janka-w dystansach w życiu nie nadgonia 7 czy 6 lat. Potencjał należało rozwijać w wieku lat 20-21. Próba nadrobienia zalezglosci skończy się schorzeniem do 4 dziesiątki w kolejnym sezonie.

amator

Opublikowano: 2017-04-06 05:54:22

1. Niech PZN zacznie od szkolenia młodego pokolenia, od sportowych wakacji. 2.Inwestycja w dzieci i młodzież się opłaca. Widać to w biatlonie, stworzyli program dla dzieci, doposażyli klubu w sprzęt letni i zimowy 3.Dość kłótni między trenerami, podbieranie zawodników. A rodzic to wróg nr 1. 4.Dzieci mają się bawić nartami. Natomiast zarzynanie aby był wynik a potem co? 5.Brak perspektyw do kariery po maturze. Brak możliwości jak jest w innych krajach do wojska, policji, straży 6.Brak pomocy klubom ZACZNIJCIE OD NAJMŁODSZYCH

KIBIC2

Opublikowano: 2017-04-06 06:32:38

Zgadzam się z Goralem. Zróbmy zbiórkę dla młodych fajnych dziewcząt.A właśnie dziewczyny w ogóle nie są objęte takim "programem"?

zainteresowany

Opublikowano: 2017-04-06 09:04:24

Właśnie, niech postawią na bardzo młodych - juniorów/ki B i C bo tu leży przyszłość....a taki zasłużony klub jak MUKN "Pod Stróżą" Miszkowice" kończy działalność w narciarstwie biegowym - brak pomocy ze strony miasta i gminy, utrudnienia dyrekcji w szkole w Lubawce, osamotnienie trenera i rodziców w zdobywaniu kasy na każdą parę nart i każdy wyjazd na zawody, nie mówiąc już o wyjazdach szkoleniowych....zgroza!

amator

Opublikowano: 2017-04-06 11:48:03

Nie dziwię się.Wiele klubów na Dolnym Śląsku przechodzi na biatlon.Lepsza opieka nad zawodnikami, sportowe wakacje, dofinansowanie klubów. jak tu rozwijać sport skoro nikomu nie zależy. W innym klubie na Dolnym Ślasku ciągle się kłócą, szkoda, bo środowisko widzi co się dzieje.

fiskus

Opublikowano: 2017-04-06 13:08:15

do redakcji: czy są jakieś sprawozdania finansowe z NPRBN?/ ile kasy dają Azoty itp. i ile na co idzie??

redakcja

Opublikowano: 2017-04-06 18:49:49

Niestety nie mamy takiej wiedzy, akpol jest firmą prywatną.

mhmm

Opublikowano: 2017-04-06 19:03:37

ale to nie akpol jest beneficjentem w linii prostej funduszy sponsorskich z Grupy Azoty, tylko PZN. Akpol jest zwykłym odpłatnym wykonawcą zadań zleconych mu przez PZN.

KIBIC 3

Opublikowano: 2017-04-06 14:40:53

Kiedy i gdzie odbędzie się uroczyste podsumowanie Pucharu Grupy Azoty?

azoty

Opublikowano: 2017-04-06 16:01:55

Nigdy i nigdzie. Zwycięzcy za 8 miesięcy poczta dostaną bona do housa:). Wiem z autopsji niestety.

Obiektywnie

Opublikowano: 2017-04-06 16:57:36

Obiektywnie biznesowo patrząc tylko M.Starega może zainteresować sponsora z tej grupy - o ile sponsor już bierze pod uwagę reputację nazwiska. W przypadku jeśli sponsor jest skłonny zainwestować i zbudować zawodnika pod swoją marką to jedynie Dominik Bury byłby w zainteresowaniu. Szukanie sponsora wśród osób znających się na biegach też skłania jedynie ku Dominikowi. Crowfunding odniesie skutek jedynie wśród znajomych,którzy o biegach nie mają pojęcia i dla których miejsce w 3 dziesiątce w biegu na 50km będzie sukcesem.Bo nie znają realiów okrojonych liczebnie kadr na MS. Marketingowo kiepskie podjęcie tematu. Każdy z tych panów samodzielnie najprawdopodobniej uzbieralby więcej niż w tej tak zróżnicowanej grupie. Niemniej życzę powodzenia.

Kuba Cieślar

Opublikowano: 2017-04-06 18:51:13

Tutaj pewna zgoda. Podejrzewam, że Maciek zdaje sobie sprawę z tego, że sam zyskałby więcej, jednak sądzę, że tutaj bardziej chodzi o team spirit.

Obiektywnie

Opublikowano: 2017-04-06 19:01:58

team spirit działa i odnosi sukces jedynie wtedy gdy wszyscy reprezentują albo zbliżony poziom, albo każdy z osobna może zaproponować coś szczególnego. W tej grupie są tylko dwie takie osoby - Maciej ( już jakiś powiew sukcesu i reputacja) i Dominik ( w skali kraju mega potencjał i pierwsze oznaki widoczności na arenie międzynarodowej i to z b.dobrej strony). Przykro to mówić, bo przez długi czas wierzyłem, że w końcu i Jankowi i Pawłowi coś uda się "udowodnić" jednak oni nie dają żadnej nadziei na bycie "opłacalnym" produktem marketingowym. W tym przypadku podziała jedynie wsparcie rodziny i bliskich znajomych. Team spirit w ekonomii - a tu już jest biznes - nie ma znaczenia. Ma znaczenie w przypadku lokalnych klubów i wtedy jeśli nie dotyczy już "bycia " w międzynarodowym współzawodnictwie. Biegi narciarskie to nie jest siatkówka:). W takiej opcji ta grupa nie zainteresowałaby mnie w żaden sposób i nie zastanawiałbym się w ogóle nad zainwestowaniem funduszy w jej rozwój.

doradca

Opublikowano: 2017-04-10 11:39:33

Każdy bierze pożyczkę na 40 tysięcy i po sprawie. Zwrócą z nagród za medale... Obcy maja im uwierzyć skoro krewni i znajomi nie wierzą? Należy pomagać utalentowanym i pracowitym juniorów a nie dobiegajscym 30 slabeuszom

obserwator

Opublikowano: 2017-04-10 17:21:32

Szczerze mówiąc też pomyślałem o tym,że 40 tys. W kredycie na zawodnika to rodzinnie żaden problem. W crowfundingu więcej osób wsparloby juniorów B i A niż seniorów bez perspektyw ( prócz Dominika). Pierwsza połowa tych funduszy za który jest realizowany projekt już i tak jest z naszych podatków.

mhmm

Opublikowano: 2017-04-11 13:26:52

Redakcjo, o co chodzi z tymi kosztami? Prezes PZN mówi że część pokrywa PZN A resztę sponsor. Na co ja właściwie mam wpłacać?:)) http://www.gazetakrakowska.pl/sport/a/apoloniusz-tajner-mam-nadzieje-ze-zwiazek-sie-nie-zawali,11933758/

ania

Opublikowano: 2017-04-11 13:31:05

mam propozycję, aby została uzgodniona jedna wersja na co te pieniądze są zbierane...Maciek mówi - jedzenie i koszt trenera, A. Tajner w krakowskiej, że za trenera płaci sponsor, za jedzenie PZN. Wszystko traci na wiarygodności niestety :(

wow

Opublikowano: 2017-04-12 06:15:48

To im nawet jedzenie trzeba fundować? To po co stypendium? Na waciki?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl