Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Miedzynarodowy obóz dla młodych biegaczy narciarskich w Norwegii [SZCZEGÓŁY]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2017-04-18

Norweski Związek Narciarski już po raz trzeci organizuje międzynarodowy obóz szkoleniowy dla młodych biegaczy narciarskich. W ubiegłym roku wzięli w nim udział reprezentanci 10 krajów, bez Polaków niestety.

 

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych głównym sponsorem obozu jest norweski koncern paliwowy Statoil. Jak informuje Brit Baldishol z norweskiego związku - w tym sezonie dostaliśmy więcej środków od głównego sponosra obozu (Statoil), sporo dokłada także departament biegów naszej federacji. Staramy się także o środki z FIS oraz Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Budżetu w tej chwili nie mogę jeszcze podać, wiele spraw domykamy jedno jednak jest pewne. Maksymalny koszt jaki ponoszą uczestnicy to koszt transportu, czyli dotarcia do nas i powrotu do domu.

 

W tym roku obóz jest planowany  dniach od 27 lipca do 4 sierpnia 2017. Ze względu na duże zainteresowanie maksymalna ilość uczestników z danego kraju może wynieść 10 zawodników, w tym co najmniej cztery kobiety. Z zawodnikami może przyjechać maksymalnie dwójka trenerów i tutaj także obowiązuje parytet płci, czyli jednym z opiekunów powinna być kobieta.

W tym sezonie zgrupowanie przeznaczone jest dla zawodniczek i zawodników urodzonych w latach 1998 i 1999, czy w nadchodzącym sezonie zimowym juniorów A. Istotnym warunkiem uczestnictwa jest posiadanie poniżej 200 FIS-punktów wg ostatniej w tym sezonie listy FIS.

 

Dokładny program wydarzenie będzie gotowy do 1 czerwca tego roku, organizatorzy nie wykluczają także zorganizowania seminarium szkoleniowego dla trenerów.

 

Wyczerpujące informacje otrzymaliśmy za pośrednictwem Anny Medyńskiej, która od pewnego czasu "wyręcza" PZN w jego statutowej działalności. W artykułach powiązanych poniżej znajdziecie szczegóły dotyczące obozów z lat 2015 i 2016 oraz wyniki sprawdzianu na nartorolkach z ubiegłego roku.

źródło: Anna Medyńska

 

 od redakcji: z naszych informacji wynika, że oprócz pani Anny Medyńskiej z organizatorami obozu kontaktował się jeszcze jeden klub z Polski. PZN (na dzisiaj) nie.

 

Komentarze - 9

Zainteresowany

Opublikowano: 2017-04-20 21:42:22

Takie seminarium szkoleniowe dla trenerów to byłaby naprawdę przydatna rzecz, ale znając życie nikt od nas by nie pojechał, bo przecież poziom biegów mamy najlepszy na świecie i pozjadalismy wszystkie rozumy, wiec nie potrzebujemy się doszkalać ;) OBY TAK DALEJ!

anka

Opublikowano: 2017-04-22 07:34:43

A ja mysle,ze sie mylisz. Sa trenerzy klubowi i szkolni,ktorzy na pewno byliby szczesliwi,ze moga wziąć udział w tym przedsiewzieciu.

obserwator

Opublikowano: 2017-04-21 18:39:37

Kołodziej Klaudia, Boczkowska Kamila, Kaleta Weronika, Piekarz Iwona, Haratyk Mateusz, Skowron Michał, Popieluch Maciej, Michałek Mikołaj, Welusz Marek, Bachleda Łukasz/Czaja Wiktor

Kamila

Opublikowano: 2017-04-21 19:08:18

NO TO JEDZIEMY! szkoda że pewnie i tak nikt nas nie wyśle. btw Iwonka ma 212, ciekawe czy by się zakwalifikowała bo to niewiele powyżej.

anka

Opublikowano: 2017-04-22 07:29:28

Kama , jeśli Wy i Wasi trenerzy nie będziecie się upominać,to pewnie nikt Was nie wyśle. Jesteście już dorośli, nie czekajcie aż ktoś Was łaskawie zaprosi,tylko dzwoncie i piszcie. PZN dostał ode mnie te informacje również,więc wiedzą że obóz się odbywa.I ze należy potwierdzić czy w nim Polska uczestniczy.

xyz

Opublikowano: 2017-04-21 20:01:55

I.Piekarz nie ma 200 i poniżej fis punktów. Więc odpada. Czyli finalnie będzie mogła pojechać 9, 6 chłopaków i 3 dziewczyny.

ABC

Opublikowano: 2017-04-22 08:19:10

Powinni jechać Ci , którym PZN odebrał szansę w zawodach w Turcji ...

ada

Opublikowano: 2017-04-22 09:04:10

Myślę że wszyscy wymienieni juniorzy A powinni jechać mają fisy poniżej 200 i się im ten wyjazd należy bo kiedy jak nie teraz młodsi wiekowo mają możliwość za rok.A ta grupa wiekowa już nie.Chciałabym aby dostali tą szansę gdyż byłoby to dla nich motywujące.Nie zapominajmy o nich bo została garstka ktôrzy jeszcze chcą walczyć.

anka

Opublikowano: 2017-04-22 20:02:45

Też uważam,że powinna pojechać ta grupa dokładnie wyżej wymieniona. Spełniają i wymóg fis punktów i roczniki,które mogą uczestniczyć. Z tego względu,ze brakuje i nas dziewczyn w rocznikach 98 i 99,które spełniają fis punkty,pewnie trzeba będzie zmniejszyć liczebność chłopców do 6.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl