Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

LKS Klimczok Bystra i MKS Karkonosze Jelenia Góra zdobywają złote medale MP Młodzików w Tomaszowie Lubelskim [WYNIKI]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2019-01-28

Ostatni dzień Mistrzostw Polski Młodzików i UKS-ów rozgrywanych na trasach Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim to biegi sztafetowe w grupach dziewcząt i chłopców. Złote medale zdobyli: w kategorii młodzików LKS Klimczok Bystra (dziewczęta) i MKS Karkonosze (chłopcy). Tytuły w MP UKS-ów wywalczyli: MKS Istebna (chłopcy) i UKS Rawa Siedlce (dziewczęta).

 

W biegach sztafetowych biorą udział czterosobowe zespoły klubowe. Dwie pierwsze zmiany to technika klasyczna, dwie ostatnie to technika dowolna, czyli popularna łyżwa.

Na starcie Mistrzostw Polski Młodzików stanęło dzisiaj 6 zespołów damskich i dziewięć męskich.

W konkurencji młodzików dwie pierwsze lokaty należą do zawodników klubu MKS Karkonosze Jelenia Góra, dodajmy, że w barwach jeleniorgórskiego klubu biegali i wygrali biathloniści. Pierwszy team biegł w składzie: Michał Szatkowski, Denis Gawlik, Marek Kozak i Konrad Badacz. Drugi team Karkonoszy (srebrny medal) stracił na mecie 53 sekundy. Brąz dla gospodarzy czyli klubu MULKS Tomaszów Lubelski ze stratą 59 sekund.

 

W konkurencji dziewcząt z dużą przewagą wygrały zawodniczki LKS Klimczok Bystra w składzie Weronika Jarecka, Maria Jakubiec, Emilia Dobija i Zofia Dusińska. Podopieczne Agnieszki i Beaty Szymańczak pokonały o prawie dwie minuty srebrne dzisiaj zawodniczki MKS Halicz Ustrzyki Dolne oraz sklasyfikowane na trzecim miejscu zawodniczki LKS Markam Wiśniowa Osieczany.

 

Tytuły mistrzowskie w MP UKS-ów w kategorii dziewcząt wywalczyły zawodniczki Marii i Grzegorza Staręgów z UKS Rawa Sieldce biegnące w składzie : Iga Staręga, Dominika Krajcer, Wiktoria Karwowska i Klaudia Radomyska. 41 sekund starty i srebrny medal dla LKS Klimczok Bystra, brąz dla zawodniczek NKS Trójwieś Beskidzka. Sklasyfikowano 7 klubów.

 

W kategorii chłopców tryumfowali zawodnicy MKS Istebna : Kacper Juroszek, Marcin Michałek, Szymon Zawada i Paweł Kawulok. Ponad minutę straty zanotowali chłopcy z MULKS Tomaszów Lubelski (srebro), kolejne kilka sekund i medal brązowy to UKS Hubal Białystok.

W tej konkurencji wystartowało 5 sztafet.

 

WYNIKI SZTAFET

.

Komentarze - 11

Amator

Opublikowano: 2019-01-28 13:44:53

poprosimy jeszcze o zdjęcia ze Sztafet

marazm

Opublikowano: 2019-01-28 13:49:35

Kiedy będzie komunikat na kolejne zawody w Zakopanem?

trener

Opublikowano: 2019-01-28 14:00:27

wyniki nie wchodza

redakcja

Opublikowano: 2019-01-28 14:52:21

Sorry, już działają

Xyz

Opublikowano: 2019-01-28 15:53:47

Warto zauważyć, że druga sztafeta Karkonoszy trenuje z trenerem z SMSu z Karpacza, choć na wynikach tego nie ma. Tak samo młodziczka z tego klubu.

redakcja

Opublikowano: 2019-01-28 16:06:39

Kochamy takie komentarze. Jakbyś drogi anonimie napisał, że chodzi o trenera Adriana Chebę wszyscy bylibyśmy szczęśliwsi i lepiej poinformowani.

XDR

Opublikowano: 2019-01-28 16:33:09

Czy można prosic o zdjęcia z dnia dzisiejszego?

Anonim

Opublikowano: 2019-01-29 09:27:53

Skoro można pisać anonimowo to czemu nie? Jest faktem że drugą sztafetę, składającą się z samych biegaczy trenuje pan Cheba. Tak samo młodziczkę która na razie pokazuje dużo lepszy poziom niż w tamtym roku. Zobaczymy co będzie dalej. Z jednej strony ciekawy fakt że MKS Karkonosze ma jedną sztafete biegaczy a druga składa się z trzech biathlonistów. Myślę że nikt spoza ich klubu nie dowie się dlaczego tak naprawdę puścili dwie sztafety. Mimo to zdobyli dwa medale. Brawo!

ano

Opublikowano: 2019-01-29 15:04:01

Puścili dwie sztafety bo mają tyle dzieci biegających, że mogą dwie puścić :)) A to, ze w MKS jest i biatlon i biegi i zawodnicy maja licencję i w jednym i drugim, to akurat ta przewaga nad innymi klubami. Gratulacje

wow

Opublikowano: 2019-01-29 16:02:51

A ci młodzi to się wstydzą tego podium ze tacy zakamuflowani goglami?

wow

Opublikowano: 2019-01-29 20:44:38

Proponuje antynobla sportowego temu co wymyślił ze w mistrzostwach Polski moze startowac kilka druzyn z tego samego klubu. Proponuje następną innowacje pod medale. Grupujemy najlepszych do jednego temu i zawsze będą mieli złoto.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl