Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Bieg „O Istebniański Bruclik” i Mistrzostwa Polski Górników [PRZYPOMINAMY]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2019-02-07

W niedzielę 24 lutego 2019 roku na trasach Kubalonki po raz 44. wystartuje Międzynarodowy Bieg Narciarski "O Istebniański Bruclik" oraz XVIII Mistrzostwa Polski Górników.

 

Bieg „O Istebniański Bruclik” jest największą imprezą narciarską na Podbeskidziu najstarszą w kraju, organizowaną od 1974 roku. Zawody te cieszą się ogromnym zainteresowaniem od juniora po seniora wśród mieszkańców naszego regionu, województwa oraz sąsiednich gmin Republiki Czeskiej i Słowacji. 

 

Tytułowy "Bruclik" to główny element męskiego stroju regionalnego. W zawodach zdobędzie go zwycięzca biegu na 15 km, który rozegrany zostanie wśród mężczyzn pomiędzy 17 a 59 rokiem życia!

Tytułowy bruclik przypadnie również zwycięzcy biegu chłopców w najmłodszej kategorii wiekowej (chłopcy roczniki 2010 i młodsi).

Ponadto dodatkowymi nagrodami będą także istebniańskie kabotki, które wręczone zostaną zwyciężczyni biegu kobiet na 5 km oraz zwyciężczyni biegu dziewcząt w najmłodszej kategorii wiekowej.

 

Mistrzostwa Polski Górników odbywać się będą we wszystkich kategoriach męskich.

Dla wszystkich, którzy zajmą miejsca na podium w swoich kategoriach wiekowych Organizator zapewnia szklane puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, których fundatorem jest Organizator oraz tegoroczni Sponsorzy. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają pamiątkowy medal oraz ciepły posiłek. Atmosferę będą zagrzewać nasi góralscy konferansjerzy oraz kapela regionalna. Będzie okazja by pokrzepić się pysznymi potrawami z grilla.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników biegówek oraz kibiców.

 

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją biegu objął Stanisław Szwed- Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

źródło: informacja prasowa organizatora

 

REGULAMIN BIEGU - TUTAJ

.

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl