Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Ośrodek w Jakuszycach - znowu czekamy

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2019-05-08

Budowa Ośrodka Narciarstwa Biegowego i Biathlonu na Polanie Jakuszyckiej ponownie odsunięta w czasie. Czekamy na kolejny przetarg i kolejnego wykonawcę.

 

Tak opisuje sytuację Radio Wrocław:

Zgodnie z wyrokiem KIO konsorcjum z udziałem Torpolu i Pre-Fabrykatu nie zacznie robót. Ich oferta opiewała na 188,3 mln zł brutto. Ale konkurent - firma PORR - wskazała, że Torpol nie ma wymaganego w przetargu doświadczenia, co wykluczyło przedsiębiorstwo z udziału w postępowaniu.

Wyrok KIO nie jest prawomocny. Spółka Torpol napisała w oświadczeniu, że „po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem decyzji KIO dokona całościowej analizy twierdzeń w nim wskazanych oraz podejmie decyzję odnośnie, przewidzianych przepisami prawa, ewentualnych dalszych działań”.

 

Co to oznacza dla biegaczy narciarskich? Obawiam się, że budowa ośrodka opóźni sie o kolejny rok, a my wszyscy będziemy skazani na dalszą prowizorkę czyli namoty i toj toje.

 

kace

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl