Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Maciej Staręga - krótko, przed sezonem

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2019-11-07

Maciej Staręga lider naszej kadry męskiej w biegach narciarskich, zawodnik klubu UKS "Rawa" Siedlce krótko o przygotowaniach do zbliżającego się sezonu zimowego.

 

Bożena Tyc: Rozpoczęcie sezonu już niedługo, jak wyglądały Twoje przygotowania?

Maciej Staręga: Tak w zasadzie zaczynamy pierwsze starty już za 2 tygodnie. Szybko minął ten okres przygotowawczy, ale myślę, że przepracowałem go bardzo dobrze. Z Lukasem Bauerem jako nowym trenerem, trenowaliśmy konkretnie i z wizją, co nie ukrywam daje mi dużą motywację.BT: Masz teraz nieco czasu, aby odpocząć przed startem w PŚ?
MS: Co do odpoczynku to mieliśmy lżejszy okres po ciękim zgrupowaniu na lodowcu w Ramsau. Obecnie jesteśmy w Davos gdzie robimy ostatnie zgrupowanie przed wyjazdem do Skandynawii. Można więc powiedzieć, że okres pracy i późniejszej regeneracji po tym już za mną. Teraz czas na podkręcenie intensywności, żeby wejść z odpowiednią dyspozycją w sezon.


BT: Masz jakiś główny cel na ten sezon?
MS: W tym roku każdy start w Pucharze Świata jest moim celem. Chciałbym wrócić do dyspozycji sprzed dwóch sezonów i walczyć o kolejny finał w sprincie. Nie jest to lekka sprawa, bo z każdym rokiem przybywa młodych, szybkich i zdolnych zawodników. Z drugiej strony ja mogę bazować na swoim doświedczeniu, które w sprintach jest często bardzo pomocne.

Puchar Świata w biegach narciarskich rozpoczyna się 29. listopada w Ruce.rozmawiała : Bożena Tyc

Komentarze - 8

Kolsik

Opublikowano: 2019-11-08 18:39:52

No ciekawe jak spiszą się kadrowicze. Niedługo pierwsze weryfikacje, jak ogłoszono Bauera jako trenera naszej kadry wszyscy wpadli w hurra optymizm. Miejmy nadzieję, że faktycznie jest takim samym trenerem jakim był zawodnikiem.

Xc

Opublikowano: 2019-11-10 08:31:58

Czy myślisz że po pół roku treningu z nawet super trenerem zawodników seniorów,wyniki mają prawo być spektakularne? To nie juniorki, do tego młodsze.Spójrz na to że rok temu ani Ula ani Agata progresem nie imponowały.A tylko one były w grupie seniorkami. Ocenianie Bauera po takim czasie byłoby głupie.

kolsik

Opublikowano: 2019-11-10 13:08:49

Oczywiście, że nie, nie spodziewam się, ze Starega nagle będzie najlepszym sprinterem a Haratyk najlepszym młodzieżowcem. Ale jednak wyniki powinny już się trochę poprawiać, i tyle. O pierwszych weryfikacjach miałem ogólnie na myśli czy coś ruszyło do przodu, a jeśli chodzi o większe wnioski to trzeba jeszcze poczekać rok minimum.

Maruda

Opublikowano: 2019-11-09 22:12:54

I tak się nic nie uda, znowu tyły będą grzali na listach wyników. Jaka kadra trenerska tacy zawodnicy. I nie trzeba być prorokiem, żeby stwierdzić, że nasi kadrowicze w tym sezonie będą jak zwykle słabi.

:(

Opublikowano: 2019-11-10 11:38:00

straszne jest środowisko biegów, jak tu czytam. Wy chyba z radości podskakujecie, jeśli zawodnik ma słaby bieg i z wielką radością wylewacie wiadra pomyj na każdego. Drugi sezon na każdego poza zespołem J.Kowalczyk - bo ona by wam tu tak odszczekała, że już żaden odważny by się nie znalazł. Tylko krytykujecie. I owszem, jeśli macie pewność, że taki a taki zawodnik to leń śmierdzący, to krytyka jest wskazana. Ale tak naprawdę to zapewne niewiele wiecie o tych chłopakach. Tylko fajnie sobie "rzygnąć" anonimowo na kogoś. Jakoś na forach biegowych innych nacji tego nie ma. Jest wsparcie i dopingowanie. Nawet jeśli jesteś pod koniec stawki. Współczuję bycia zawodnikiem biegów narciarskich w Polsce, w tak zwaśnionym i tak kolesiowskim środowisku. A do tego z tak zakompleksionymi kibicami, którzy cieszą się jak komuś nie idzie.

Maruda

Opublikowano: 2019-11-10 12:04:48

Ja nie oceniam Bauera i jego współpracowników po tak krótkim czasie, ja wiem, że nawet jakby pracowali następne 5 lat to efekty będą takie same, czyli tyły list wyników. I tyle w tym temacie.

Xc

Opublikowano: 2019-11-11 14:33:05

Ale dlaczego tak uważasz?

kolsik i Maruda

Opublikowano: 2019-11-11 17:45:32

Przepraszamy, już nigdy więcej nie skrytykujemy środowiska narciarzy biegaczy. Wybaczcie nam!!!!

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl