Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ: Kadra reprezentacji Polski na zawody w Dreźnie

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2020-01-08

Polski Związek Narciarski ogłosił na Twitterze skład reprezentacji kraju na zawody w Dreźnie, które odbędą się w dniach 11-12 stycznia. Wśród powołanych znalazła się Eliza Rucka, dla której będzie to debiut w Pucharze Świata!

 

W Niemczech biegacze będą rywalizować w zawodach sprinterskich. Pierwszego dnia odbędą się biegi indywidualne stylem dowolnym, natomiast dzień później, tą samą techniką, zawodnicy i zawodniczki zmierzą się w biegach drużynowych.

 

Kadrę kobiet w Dreźnie będą stanowić: Izabela Marcisz, Monika Skinder, Weronika Kaleta oraz wspomniana wcześniej Eliza Rucka. Wśród mężczyzn szansę występu otrzymają Kamil Bury i Maciej Staręga. Po dobrym występie na Tour de Ski, czas na odpoczynek otrzymał Dominik Bury.

 

Jarek Bałabuch
źródło: pzn.pl

Komentarze - 4

Fan

Opublikowano: 2020-01-09 00:07:14

Super że Eliza zadebiutuje w PŚ. Czekałem na ten debiut od jakiegoś czasu, ale chyba też te problemy zdrowotne wpływały na to że było takie opóźnienie. Sprinty nie są Elizy specjalnością, więc licze że pojedzie też do Czech na PŚ, bo tam będą biegi pod nią i będzie miałą wieksze pole do pokazania się.

Shakyor

Opublikowano: 2020-01-09 11:10:15

Dali jej szansę debiutu w miejscu, gdzie są same sprinty, czyli kompletnie nie jej specjalność. Ale teraz nikt nie bedzie narzekał, że PZN nie daje szans młodym...

Wow

Opublikowano: 2020-01-09 18:24:32

Przecież jest druzynowka więc chyba po to pojechała. A w sprincie to chyba tylko 3 możemy wystawić. No chyba że nie znam najnowszych regulaminów. Jak to jest redakcjo ?

.

Opublikowano: 2020-01-09 11:33:38

szczególnie w dystansie dłuższym niż 5km, którego nie skończy zapewne. Sprinty zdecydowanie są lepszym wyborem dla Elizy póki co. Bo 5km w PŚ nie biegają.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl