Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Slavic Cup, Mistrzostwa Polski Seniorów i U-23, Puchar Grupy Azoty w Zakopanem [KOMUNIKAT]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2020-01-23

Zima jest jaka jest i nikt, a szczególnie organizatorzy zawodów, nie ma na to wpływu. Stąd też takie, a nie inne nagromadzenie nazw jedenej imprezy. W dniach 30 stycznia do 2 lutego w Zakopanem zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Seniorów i U-23 (młodzieżowcy) będące jednocześnie zawodami rangi Pucharu Kontynentalnego FIS - Slavic Cup. Jednocześnie biegi będą zaliczane do klasyfikacji Pucharu Grupy Azoty.

 

W piątek na trasie COS w Zakopanem zostaną rozegrane biegi sztafetowe w ramach Mistrzostw Polski Seniorów.

Kobiety pobiegną 4x5km , dwie pierwsze zmiany klasykiem, dwie pozostałe łyżwą, panowie 4x7,5km także najpierw klasyk, a następnie łyżwa.

Sobota i niedziela to już wspomniana wyżej trójca, czyli MPS, Slavic Cup i Puchar Grupy Azoty.

W sobotę zostaną rozegrane sprinty indywidualne stylem dowolnym, niedziela to dystanse stylem klasycznym.

Pełny komunikat zamieszczaamy poniżej.

 

KOMUNIKAT ZAWODÓW

 

Poniżej komunikat Polskiego Związku Narciarskiego w sprawie organizacji i przebiegu zawodów:

W załączniku przesyłam komunikat organizacyjny do zawodów w Zakopanem zaplanowanych na 31.01-2.02.2020r.

Odbędą się wtedy zawody FIS COC Slavic Cup, Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców oraz Puchar Grupy Azoty. Z uwagi na kumulację różnego poziomu zawodów regulaminy i program są nieco złożone ale staraliśmy się optymalnie wykorzystać potencjał różnych grup wiekowych.

Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców zostaną rozegrane w ramach Slavic Cup , stąd też prawo startu w Mistrzostwach Polski mają kategorie Senior/ka, Junior/ka Junior/ka Młodszy/a i w tych kategoriach będą też przygotowane oddzielne wyniki Pucharu Grupy Azoty. Kategorie Młodzik/czka i Chłopiec/Dziewczynka startują jedynie w Pucharze Grupy Azoty.

Należy zwrócić uwagę, że przy formacie Sprintów wymagane jest aby wszyscy startujący zawodnicy posiadali aktywny FIS Code. Jest to warunkowane tym, że system wyników oficjalnych FIS przyjmie wyłącznie dane zawodników którzy są identyfikowani numerem FIS Code i nie może dojść do sytuacji, w której po kwalifikacjach do 30-tek ćwierćfinałowych awansuje zawodnik bez FIS Code. Jeśli chodzi o start w biegach dystansowych dopuszczona zostaje ewentualność startu w grupie krajowej zawodników którzy nie posiadają FIS Code’ów – zostaną pominięci na oficjalnych wynikach Slavic Cup a będą figurować jedynie na wynikach Mistrzostw Polski i Pucharu Grupy Azoty.

źródło:pzn.pl

 

red

 

Komentarze - 6

śmiech na śniegu

Opublikowano: 2020-01-23 15:22:13

Między młodzikiem a juniorem młodszym jest rok kalendarzowy różnicy / w rzeczywistości może być kilka dni, dzień, miesiąc itd do 365 - 366 dni/ Pytanie: kto przy zdrowych zmysłach ustala długość dystansu - 3 km młodzik - 15 km junior młodszy / ktoś tu biega albo znacznie za dużo lub znacznie za mało / co z tak drastycznym przeskokiem? Już kiedyś na skipolu poruszałem temat długości biegu dzieci w Polsce, jak widać nic się nie zmienia od lat. Wyrośnięty, napakowany 13-16 latek na 3-5 km zmiecie większość chuderlaków z wydolnością i wytrzymałością, trafi do kadry - powiększy swoją dominację poprzez lepsze warunki treningowe, staje się nadzieją polskich biegów i co....? w ramach odpowiedzi polecam lekturę wyników naszych na przestrzeni ostatnich nastu lat

no

Opublikowano: 2020-01-23 16:26:40

oczywiście, że tak się dzieje i tak się będzie dziać bo wszyscy mają na to wyrąbane - liczy się tylko zdobywanie punktów tu i teraz. Bo od nich zależą ewentualne dotacje dla klubów. U nas nie robi się specjalistycznych porządnych badań, nie sprawdza setek parametrów, które być może wskażą, że ten chuderlak, który teraz jest pod koniec trzeciej dziesiątki w pucharze azoty ma ogromny potencjał, dużo większy, niż ten co od 3 lat wygrywa wszystko. Ale PZN się tym nie przejmuje. WIęc tak jak jest, tak będzie zawsze.

Prezes PZN

Opublikowano: 2020-01-23 19:01:02

Panowie (lub panie) "śmiech na śniegu" i "no" zapraszam do władz Związku. Ruszcie tyłki,zacznijcie działać, zmieniajcie polskie biegi narciarskie, a was stać tylko na biadolenie i wymądrzanie się na forum.

do uzurpatora z pzn

Opublikowano: 2020-01-23 22:43:18

dobrze śmieszku wiesz, że to klika z takim pajacem za jakiego się ..... na czela. jak chcesz zabrać głos to na komisji biegów - tam miejsce na takie zabawy. NIECH ŻYJE KOMISJA BIEGÓW - PRZYPOMINA MI DZIECIŃSTWO

Amator

Opublikowano: 2020-01-24 07:32:37

Kiedy będą i gdxie Mistrzostwa Polski Młodzików?Co będzie zamiast Tomaszowa?

Krzysiek

Opublikowano: 2020-01-24 09:32:14

"Śmiech na śniegu" oraz ”no" co racja to racja, a do "prezesa PZPN kto ich dopuści do tych władz? Pozdrawiam miłego dnia. Krzysiek B.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl