Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

7 marca w Górach Bialskich odbędzie się SGB Ultrabiel [INFORMACJE]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2020-02-19

Najdłuższy w Polsce bieg narciarski na dystansie 60 km po raz kolejny będzie miał miejsce w Górach Bialskich. Impreza wraz z biegami towarzyszącymi na 20 km i 13 km odbędzie się w sobotę 7 marca 2020 roku. Zapisy trwają.

 

 

W 2020 roku SGB Ultrabiel powraca do swojej tradycyjnej daty - czyli pierwszej soboty po Biegu Piastów. W bieżącym sezonie zawody będą kopią tych z 2019 roku. Uczestnicy będą rywalizować na tych samych trasach i dystansach. Program godzinowy jest także identyczny.

 

Przypomnijmy, że maraton narciarski SGB Ultrabiel jest najdłuższym biegiem w Polsce. Rywalizacja odbywa się na dystansie 60 km. Jeśli dla kogoś to zbyt dużo, do wyboru są jeszcze biegi na 20 km i 13 km. Wszystkie techniką klasyczną.

 

Zapisy do biegu prowadzone są przez internet pod adresem http://ultrabiel.pl/zapisy i trwają do 4 marca. Można będzie też się zapisać w biurze zawodów przed biegiem, należy jednak być przygotowanym na wyższą opłatę startową.

 

W Górach Bialskich zebrało się bardzo dużo śniegu. Na polanie startowej, która jest najniższym miejscem na trasie, pokrywa śnieżna wynosi ponad 30 cm. W nocy panują przymrozki, a w dzień temperatura niewiele przekracza zero stopni. Prognozy są pomyślne.

 

W SGB Ultrabiel w biegach na dystansach 60 km i 20 km, podobnie jak w Biegu Piastów, zawodnicy rozstawieni są do sektorów, a w pierwszej grupie uczestnicy mają wyznaczone miejsca startowe. Sektory są małe, liczą po 50 osób dla komfortu rywalizacji. Do pierwszych sektorów zostaną przypisani na podstawie ich poziomu sportowego wszyscy zawodnicy, którzy dokonają zgłoszenia i wniosą opłatę startową do 1 marca włącznie. Rejestrujący się do zawodów w późniejszym terminie (bądź dokonujący opłaty w terminie późniejszym) godzą się automatycznie na start z dalszych pozycji.

 

Więcej o imprezie dowiesz się na jej stronie internetowej pod adresem http://www.ultrabiel.pl/.

 

źródło: organizator

 

od redakcji: poniżej znajdziecie archiwalne WYNIKI Ultrabieli, zapraszamy.

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl