Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Projekt kalendarza PZN w biegach narciarskich na sezon 2020/2021

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2020-08-06

Po ubiegłotygodniowej komisji biegów PZN, która odbyła się 1 sierpnia w Zakopanem, znamy wstępny projekt kalendarza Polskiego Związku Narciarskiego w biegach narciarskich. Główną imprezą sezonu będą oczywiście Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23 (młodzieżowców) zaplanowane na pierwszy tydzień lutego w Zakopanem.

 

 

Szczegóły dotyczące poszczególnych imprez znajdziecie w naszym kalendarzu imprez >>TUTAJ<<

 

 

GRUDZIEŃ 2020

Sezon zimowy ma się zacząć zawodami Pucharu Grupy Azoty zaplanowanymi na 5-6 grudnia 2020. Gdzie? Tego jeszcze nie ustalono, może będzie to Ptaszkowa, może Zakopane, jednak patrząc na doświadczenia z ostatnich sezonów, z pewnością miejsce z możliwością sztucznego naśnieżania.

Dwie kolejne imprezy to już Puchar Kontynentalny w biegach narciarskich czyli FIS Slavic Cup. Dwa przedświąteczne weekendy to zawody w Strbskem Plesie na Słowacji i w Zakopanem.

Po tych zawodach mamy prawie miesięczną przerwę, w tym czasie nie zaplanowano żadnych zawodów ogólnopolskich.

 

STYCZEŃ 2021

Przedostatni weekend stycznia to próba generalna przed Mistrzostwami Świata Juniorów - czyli edycja Pucharu Grupy Azoty. W tym terminie wstępnie zaplanowano także Mistrzostwa Polski Młodzieżowców (U-23) jednak jest to na razie w fazie projektu.

 

LUTY 2021

Tydzień później, czyli 1 lutego zaczyna się najważniejsza impreza sezonu w Polsce czyli MŚ Juniorów i U-23 w Zakopanem.

W tym samym czasie, na nowych trasach w Klikuszowej k/Nowego Targu zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski UKS-ów, czyli posługując się dłuższą, oficjalną i niewiele mówiącą nazwą Ogólnopolskie Spotkania Uczniowskich Klubów Sportowych. Szkoda, tylko tej zbitki terminów, myślę, że dla wielu trenerów pracujących w klubach o wiele cenniejszym doświadczenie byłoby oglądać zawody MŚJ w Zakopanem.

13-14 luty to już kolejne zawody Pucharu Grupy Azoty tym razem w Tomaszowie Lubelskim na trasach Siwej Doliny, tam także oficjalne Mistrzostwa Polski Młodzików.

W wstępnym kalendarzu znajdziecie także termin Pucharu Grupy Azoty - 16-17 luty - na razie jest to termin rezerwowy. I to tyle imprez w kraju w tym miesiącu, oczywiście duża grupa naszych zawodniczek i zawodników wystartuje w Gerlachovie na Słowacji gdzie zaplanowano kolejne zawody FIS Slavic Cup.

W lutym zaczynają się także Mistrzostwa Świata Seniorów w Oberstdorfie (GER).

 

MARZEC 2021

Marzec zaczyna się kolejną mistrzowską krajową imprezą czyli Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży w sportach zimowych. Które województwo będzie organiztorem na chwilę obecną nie jest jasne. czekamy na rozstryzgnięcia.

13-14 marca to jeszcze finał Pucharu Grupy Azoty na Kubalonce i jednocześnie koniec sezonu krajowego dla zawodników.

Z kolei finał FIS Slavic Cup to zawody zaplanowane na 27-28 marca w słowackiej Kremnicy.

To tyle projektu kalendarza PZN w biegach narciarskich na nadchodzący sezon.

 

Nie ma w kalendarzu, przypominamy, ze jest to projekt, żadnych zawodów na Podkarpaciu i na Dolnym Śląsku. W ubiegłym sezonie rozgrywano zawody w Mucznem, brakowało jednak Ustjanowej, z kolei Dolny Śląsk i jedyna trasa z homologacją FIS czyli Jakuszyce ciągle w budowie.

O ostatecznym wyglądzie kalendarza postaramy się informować na bieżąco.

 

KaCe

 

Komentarze - 5

?

Opublikowano: 2020-08-06 16:05:14

a Duszniki? Gratuluję pomysłu z OOM, panowie chyba dawno o tej porze zimy w Polsce nie byli / śniegu nawali tyle,że ho, ho - do kwietnia poleży/

pytania

Opublikowano: 2020-08-06 16:15:26

Kiedy będą Mistrzostwa Polski Seniorów? Jaki będzie sposób kwalifikacji na Mistrzostwa Świata w Niemczech? Jaki na Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23?

?

Opublikowano: 2020-08-07 11:01:41

Bieg Piastów też jakoś w tych terminach co zawody PZN. Kto te projekty robi? Polacy?

malkontent

Opublikowano: 2020-08-07 14:52:45

Co za pytanie? Rumuni, Bułgarzy i Taitańczycy robią

Zdziwiony

Opublikowano: 2020-08-11 15:11:47

A dlaczego nie ma zawodów w Ustianowej lub w Mucznem? Znowu PZN-owi (czytaj Panu Gaworowi) się coś nie podobało?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl