Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Podsumowanie weekendu wg.skipol-a.

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2011-12-19

SUBIEKTYWNE PODSUMOWANIE WEEKENDU.

 

Najjaśniejszą gwiazdą minionego weekendu w biegach narciarskich jest oczywiście znowu wygrywająca Justyna Kowalczyk.

Przypomnijmy, że na zwycięstwo Justyny czekaliśmy od 2 lutego 2011, kiedy to nasza zawodniczka zwyciężyła w zawodach PŚ w Rybińsku (RUS).

Przewaga, którą osiągnęła w biegu na 10 kilometrów ze startu wspólnego w Rogli  pozwala z nadzieją patrzeć na zbliżający się Tour de Ski i nie martwy się wynikiem sprintu. Krótka kilometrowa trasa i styl dowolny  nie są specjalnościami  naszej mistrzyni.

 

Start kadry A-MIX na razie nie nastraja zbyt optymistycznie .Po sprintach w Davos, już, już wydawało się, że punkty w sprintach są w zasięgu Maciejów Kreczmera i Staręgi, jednak jeszcze na to poczekamy..

Mariusz Michałek początek sezonu ma trudny, ale będzie…. lepiej?

Dziewczyny trenera Cempy ,z powracającą do biegania po rocznej przerwie Sylwią Jaśkowiec, na razie szukają formy.

 

Kadra młodzieżowa startująca w zawodach Pucharu Kontynentalnego w St.Ulrich startowała  bez fajerwerków, forma ma być na MŚ Juniorów i U-23 odbywających się w tym sezonie w tureckim Erzurum.Oby była.Pozytywnym wyjątkiem były miejsca w sprintach Agnieszki Szymańczak -szóste i Pawła Klisza-12.Wydaje się, że młodzieżowcom brakuje  startów, niestety sytuacja śniegowa w kraju nie pomoże w kolejnych, pozostajązawody za granicą.

 

Wreszcie Urszula Łętocha zawodniczka KS Śnieżki Karpacz, która w rozgrywanych w St.Urlich Mistrzostwach Europy była dwukrotnie tuż za podium na czwartym miejscu i raz dziewiąta.

Zawodniczka, która będzie nas reprezentować na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Insbrucku  ze startu na start prezentuje się coraz lepiej.

Co ciekawe Urszula nie jest w kadrze młodzieżowej, przygotowuje się w SMS Karpacz pod okiem trenera Stanisława Michonia.

Odkrywcą Uli i jej pierwszym trenerem jest p.Bogdan Łętocha (zbieżność nazwisk przypadkowa), który opiekował się zawodniczką w klubie SKS Osieczany.Patrząc na Ulę "geograficznie" ma papiery na bieganie, przy  jej szkoleniu pomagał  pan Stanisław Gubała  (pozdrawiamy p.Staszka , którego nie zobaczymy niestety w tym sezonie na trasach biegowych) pierwszy trener Sylwii Jaśkowiec.

 

Warto także zauważyć powrót do rywalizacji ,na razie wśród amatorów, Kornelii Marek, która wygrała swoją kategorię w rozgrywanych w Jakuszycach SNS-ach.

Podsumowanie weekendu nie byłoby pełne bez Katarzyny Rogowiec, jedynej, oczywiście oprócz Justyny Kowalczyk, zawodniczki regularnie plasującej się  na podium zawodów Pucharu Świata.

/MS/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl