Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kowalczyk osamotniona w Tour de Ski.

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2012-01-02

Podajemy za PZN: W gronie zawodników i zawodniczek ścigających się na trasach tegorocznego Tour de Ski pozostała już tylko jedna nasza zawodniczka - Justyna Kowalczyk, która zarazem jest liderką całego cyklu. Po czterech biegach w Niemczech z udziału w TdS wycofali się bowiem wszyscy podopieczni trenerów Wiesława Cempy i Jana Klimko.

Dla kadry A-mix nie był to udany występ w Tour de Ski. Rok temu cykl ukończyli: Paulina Maciuszek, Maciej Kreczmer i Mariusz Michałek - każdy z nich przynajmniej raz zdobył punkty w TdS. W tym sezonie na starcie zawodów stanęło sześciu podopiecznych trenerów Wiesława Cempy i Jana Klimko: Paulina Maciuszek, Sylwia Jaśkowiec, Ewelina Marcisz, Maciej Kreczmer, Mariusz Michałek i Maciej Staręga.

Z powodu choroby ze startów wycofała się już po pierwszym etapie Sylwia Jaśkowiec. Problemy ze zdrowiem miała także Ewelina Marcisz, która podczas ostatniego etapu zeszła z trasy. Po wycofaniu się Macieja Kreczmera i zdublowaniu na trasie biegu Macieja Staręgi na placu boju pozostała już tylko Mariusz Michałek i Paulina Maciuszek. Trenerzy uznali jednak, że najlepszym rozwiązaniem będzie, aby wszyscy zakończyli już udział w Tour de Ski.

Zawodnicy i trenerzy są w drodze do Polski. W najbliższy weekend zamierzają wystartować w Slavic Cup w Zakopanem. Dalsze plany również obejmują zawody niższego niż Puchar Świata rzędu. O powrocie do Pucharu Świata w tym sezonie zacznie być mowa dopiero wtedy, gdy ktoś pokaże się z dobrej strony w zawodach Slavic Cup, Alpen Cup lub zawodach FIS.

Na szczęście w Tour de Ski ściga się wciąż - i to jak! - jeszcze jedna Polka: Justyna Kowalczyk. Zawodniczka z Kasiny Wielkiej trzy razy wygrała, a raz była druga i zdecydowanie przewodzi w klasyfikacji generalnej. Kowalczyk wraz ze swoją ekipą jest już we Włoszech. Śniegu w Toblach jest bardzo mało, w dodatku panują dodatnie temperatury. Nie powinno to być jednak problemem dla organizatorów, trasy biegowe na pewno będą przygotowane bardzo dobrze.

Źródło:PZN

Jak podało radio RMF FM pod znakiem zapytania stoją również dalsze występy Justyny Kowalczyk. "Mam spuchnięte kolano, stosuję okłady z lodu. Czy wytrzyma? Tego nie wiem, nie potrafię tego odgadnąć" - powiedziała w rozmowie z RMF FM.

Cały wywiad można przeczytać TUTAJ

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl