Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w Szklarskiej Porębie: większość biletów wyprzedana

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2012-01-09

Po trzeciej z rzędu wygranej Justyny Kowalczyk w Tour de Ski zwiększyła się ilość sprzedanych justynabiletów na zawody Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie. W sumie w rękach kibiców znalazło się już ponad trzy tysiące biletów z puli wynoszącej 4,5 tys.

Jacek Jaśkowiak, szef Komitetu Organizacyjnego zawodów PŚ w Szklarskiej Porębie, powiedział: "Jesteśmy wdzięczni Justynie Kowalczyk za pokazywanie wyjątkowości tego miejsca. Polanę Jakuszycką wybiera z trenerem Aleksandrem Wierietielnym bardzo często na miejsce treningów. Słyszałem, że po powrocie z Włoch będzie także przemierzać na nartach te prześliczne trasy, wykorzystując przerwę w startach."

Dalej Jaśkowiak informuje: "Planujemy sprzedać na każdy dzień imprezy 4,5 tys. wejściówek. 9 stycznia w rękach kibiców znalazło się ich ponad 30 procent. W cenę biletu wliczony jest także transport ze Szklarskiej Poręby na Polanę Jakuszycką i z powrotem".

W związku z pytaniami dotyczącymi ilości śniegu na zbliżającą się imprezę, szef KO Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie zapewnia, że białego puchu jest w Jakuszycach pod dostatkiem i nie będzie potrzeby jego produkowania.

Przypominamy, że pucharowa impreza odbędzie się 17-18 lutego 2012. W pierwszy dzień zawodów kobiety i mężczyźni zawalczą o zwycięstwo w sprintach techniką dowolną. Na drugi dzień planowany jest bieg klasykiem: kobiet na 10km, a mężczyzn na 15km. Organizatorzy planują jeszcze jeden punkt lutowej imprezy. Mianowicie, 19 lutego odbędzie się konkurencja wzorowana na ostatnim etapie cyklu Tour de Ski, którym będzie bieg pokazowy na Szrenicę wzbogacony o zjazd. Ten trzeci etap imprezy nie będzie się jednak liczył do klasyfikacji generalnej PŚ. /DK/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl