Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

DLACZEGO TVP (SPORT) NIE POKAŻE ......

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2012-02-13

DLACZEGO TVP (SPORT) NIE POKAŻE WSZYSTKICH KONKURENCJI PŚ W SZKLARSKIEJ PORĘBIE?

Po raz pierwszy w historii zawody w biegach narciarskich takiej rangi  (Puchar Świata) zawitają do Polski. Jak wszystkim wiadomo, od momentu kiedy Justyna Kowalczyk zaczęła odnosić swoje sukcesy  Telewizja Polska postanowiła zakupić prawa transmisyjne do pokazywania całego cyklu PŚ. Ma to swoje minusy – ale niepodważalnym pozytywem tych relacji jest popularyzacja dyscypliny wśród naszych rodaków.Jeśli jednak ktoś liczy na to, że uda mu się zobaczyć w telewizji publicznej sobotni bieg mężczyzn na 15 km. klasykiem to grubo się rozczaruje. Trochę to śmieszne, że nawet TVP SPORT w swoim programie woli wszystkim serwować kilkukrotne powtórki rywalizacji pań (lub inne powtórki) niż pokazać tak popularną w naszym kraju dyscyplinę sportu – tylko w rywalizacji mężczyzn.

Rozumię, że to Justyna dostarcza nam największych wrażeń , ale należałoby chociaż podczas tego jednego weekendu pokazać kibicom „coś więcej”.

A co w momencie, kiedy Kowalczyk zakończy karierę zawodniczą, a jej następczynie nie spełnią pokładanych w nich oczekiwań? – co jest bardzo prawdopodobne, a w rywalizacji panów będziemy odnosić znacznie większe sukcesy.

Wtedy sytuacja medialna z pewnością się odwróci. To, o czym tu wspominam to znacznie wybiegające w przyszłość hipotezy – zależy mi jednak, tak jak zresztą wszystkim kibicom narciarstwa biegowego na popularyzacji dyscypliny jako całości, a nie tylko jej połowy.

A premierowe zawody tej rangi w Polsce byłyby najlepszą  ku temu okazją.

Chcącym emocjonować się rywalizacją wśród panów pozostaje zaproponować przyjazd do Szklarskiej Poręby  (co jest znacznie utrudnione z powodu małej liczby biletów) lub zaproponować transmisję telewizyjną EUROSPORT lub RAISPORT lub relację on-line w internecie.

/tolek/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl