Inf.prasowa + listy startowe do biegów dowolnym

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2013-02-08

logo XIX OOM podkarpackie 2013informacja prasowa:
XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych - Podkarpackie 2013

Po dwóch dniach zawodów biegacze narciarscy rywalizujący w finale XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych - Podkarpackie 2013 mają dzień przerwy.

Zawody odbywają się na trasie rezerwowej w miejscowści Wołosate (50 km od Ustrzyk Dolnych).

Przypomnę, że w miejscowości tej w 1998 roku po raz pierwszy wygrała zawody ogólnopolskie (Puchar Prezesa PZN - Mistrzostwa Polski Młodzików) nasza najlepsza biegaczka Justyna Kowalczyk. Justyna w ww. imprezie I miejsce zajęła w biegu st. klasycznym, natomiast w biegu stylem dowolnym zajęła XVII miejsce.

Organizatorzy Olimpiady mają nadzieję, że Wołosate będzie również szczęśliwe dla wielu nastepców Justyny uczestniczących w olipiadowych zmaganiach odbywających się od 5-10 lutego br.

W dotychczasowej rywalizacji najwięcej medali zdobyli zawodnicy UKS Regle Kościelisko repr. w. małopolskie: 3 złote, 1 srebrny, na II miejscu AZS AWF Katowice w. śląskie: 3 złote a na III MUKN Pod Stróżą Miszkowce - w. dolnosląskie - 1 złoty i 3 srebrne.

W klasyfikacji klubowej prowadzi również UKS Regle Kościelisko - 72 pkt, na II KS Śnieżka Karpacz w. dolnosląskie - 60 pkt a na III NKS Trójwieś Beskidzka - w. śląskie - 51 pkt.

W klasyfikacji województw prowadzi w. śląskie - 217 pkt, na II m-cu w. dolnośląskie - 148 pkt a na III w. małopolskie - 147 pkt.

Indywidualnie najwięcej medali i pkt zdobyli: 2 złote - Hulawy Dominika z AZS AWF Katowice (jun A) i Chowaniak Mateusz z UKS Regle Kościelisko (jun B) oraz 1 złoty i 1 srebrny Dziadkowiec - Michoń Mariusz z KS Śnieżka Karpacz (jun A).