37. Bieg Piastów wygrywa Petr Novak, Paweł Klisz Mistrzem Polski [WYNIKI]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2013-03-02

Czech Petr Novak wygrał bieg główny - 50km stylem klasycznym, 37. Biegu Piastów.

Nieoficjalny czas zwycięzcy 2godziny 20minut 25sekund.
Na drugiej pozycji finiszował jego rodak Jiri Rocarek. Jako trzeci linię mety przekroczył Benjamin Seifert z Niemiec.
Miejsce czwarte zajął Czech Daniel Slechta, piąty był Niemiec Toni Escher, a szósty Jan Krska z Czech.
Najlepszy z Polaków Paweł Klisz przekroczył linię mety jako 7 i został tym samym Mistrzem Polski w biegu na 50km.
Srebrnym medalistą MP został Marcin Rzeszótko, który przekroczył linię mety jako 9, a brąz wywalczył 11 na mecie Mateusz Ligocki.
W Mistrzostwach Polski miejsce czwarte zajął Patryk Chudoba, piąty był Piotr Skowron, a szósty Andrzej Honczar.

Wśród kobiet zwyciężyła Zuzana Kocumova z Czech przed swoją rodaczką Adelą Boudikovą.
Miejsce trzecie wśród kobiet zajęła najlepsza Polka Marcela Marcisz.