Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Dusan Kozisek wygrywa w klasyku, Toni Escher w łyżwie podczas Biegu Piastów

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2013-03-03

Największe emocje toważyszące biegowi głównemu 37. Biegu Piastów już za nami. Dziś do rozegrania pozostały dwa biegi dodatkowe na 26km stylem klasycznym oraz na 30km łyżwą.

Jako pierwsi na trasę wyruszyli zawodnicy rywalizujący techniką klasyczną. Najszybciej dystans 26km pokonał Czech Dusan Kozisek (foto), jego rezultat to 1h 16min i 2s. Miejsce drugie zajął Daniel Slechta z Czech, a trzeci na mecie zameldował się Niemiec Benjamin Seifert. Miejsce czwarte zajął Szwajcar Martin Furrer, a piątą i szóstą pozycja zajęli Czesi Michal Kucharik i Pavel Brydl.
Najlepszy z Polaków Piotr Michałek na mecie pojawił się jako 7. Kolejne miejsca zajmowali Łukasz Bronowicki i Arkadiusz Ogorzałek, a najlepszą dziesiątkę zamknął Martin Patrman z Czech.
Pierwszą kobietą na mecie okazała się Czeszka Adela Budikova, która linię mety minęła jako 12.

WYNIKI KLASYK

Na dystansie 30km techniką dowolną zwyciężył Niemiec Toni Escher, miejsce drugie zajął Krzysztof Pływaczyk, a trzeci był Czech Jiri Rocarek. Miejsce czwarte zajął również Czech Radek Sretr, piąty był Adam Kwak, a szósty Luka Gostnicar ze Słoweni.
Pierwsza kobieta Czeszka Jitka Pesinova linę mety minęła jako 19.

WYNIKI ŁYŻWA

Hubert Koszyk

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl