Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Ogólnopolskie Igrzyska w biegach narciarskich startują jutro w Zakopanem[LISTY STARTOWE]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2013-03-04

szsJutro w Zakopanem rozpoczynają się Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Gimnazjada w biegach narciarskich, czyli przekładajac na język potoczny Mistrzostwa Polski szkół podstawowych i gimnazjów.

W odróżnieniu od Mistrzostw Polski UKS-ów, zawodnicy reprezentują swoje szkoły, a nie kluby.
Pierwszy dzień zawodów to biegi stylem klasycznym, do których zgłoszono ponad 230 zawodniczek i zawodników z województw :podlaskiego,lubelskiego,mazowieckiego,dolnośląskiego,podkarpackiego i oczywiście gospodarza Igrzysk województwa małopolskiego.

Zawody potrwają 3 dni, pierwszy dzień to wspomniany już wyżej klasyk, drugi dzień to biegi narciarskie stylem dowolnym, trzeci ostatni dzień Igrzysk to biegi sztafet.
Biegacze walczą o tytuły w swoich rocznikach czyli klasy IV i młodsi, klasy V i VI szkół podstawowych, oraz klasy I,II i III gimnazjum rywalizują tylko ze swoimi rówieśnikami.
W składzie  sztafety mogą startować zawodnicy reprezentujący jedną szkołę podstawową lub gimnazjum bez względu na rocznik.

LISTA STARTOWA  /pifsport.pl

Kuba Cieślar

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl