Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kadry młodzieżowe w biegach narciarskich - ciąg dalszy...

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2013-05-12

upadek biegiKolejna odsłona serialu pod tytułem: "Kto do kadry młodzieżowej PZN w biegach narciarskich" rozgrywa się na naszych oczach. Już wiemy, że składy wybrane przez komisję biegów zostały częściowo zmienione przez zarząd PZN obradujący w Wiśle w ostatni piątek.

Jak wiemy na ostatniej komisji biegów wybrano przez głosowanie proponowane składy zawodniczek i zawodników do kadr młodzieżowych. Oczywiście sposób wyboru zrodził wiele kontrowersji, pojawiło się wiele zarzutów, że kadry wybrano w dziwny sposób, że głosujący nie znają się na "rzeczy" itp. itd. Przypomnę tylko, że 9-10 osób, na 13 z prawem głosu, to trenerzy pracujący na co dzień w biegach. Zarzut braku znajomości tematu pod ich adresem jest cokolwiek śmieszny. Taki zarzut padł - nie wymaga to komentarza.

Kolejna "kontrowersyjna" sprawa to wybór przez głosowanie. Innego wyjścia nie widzę, skoro każdy okręg, każdy trener klubowy, ma odmienną wizję kadry. To że udało się osiągnąć kompromis jest wielką zasługą środowiska. Szkoda tylko, że niezrozumianą. Absolutnie nie zarzucam nikomu torpedowanie obrad komisji, jednak poddaję pod rozwagę następującą kwestię - komisja złożona w większości z trenerów nie ma absolutnie żadnego zaufania wśród włodarzy PZN, a czasami odnoszę wręcz wrażenie, że potrzebna jest tylko do ustalenia kalendarza i rankingów. Tak sie dzieje od lat... Kolejna sprawa wzbudzająca kontrowersje to rola trenerów kadry młodzieżowej. Jeżeli mamy tych ludzi rozliczać z wyników, z postępów ich podopiecznych, to nie powinniśmy narzucać im składu z jakim mają pracować. Wybierają sobie sami, ale także sami za to odpowiadają!

Już wczora rano (sobota) telefony zaczęły pracować na najwyższych obrotach. Jedni zadowoleni, inni wręcz odwrotnie, dyskusje i spekulacje kto jest w kadrze a kto nie. PZN pokazuje, że do perfekcji opanował socjotechnikę - niech się maluczcy domyślają, niech rodzą się spekulacje, składy zatwierdzone przez zarząd poda kiedy zechce. Haha. No szopka po prostu... Dla uspokojenia sytuacji, jeden z członków zarządu obecny na spotkaniu w Wiśle powiedział nawet, że zarząd weźmie pod uwagę opinię komisji biegów, która zbiera się w następną sobotę 18 maja.

Co do personaliów, to wiemy z kilku potwierdzonych źródeł, że np. w kadrze młodzieżowej kobiet zabraknie Urszuli Łętochy, nowymi twarzami będą Dominika Bielecka i Emilia Romanowicz. W kadrze panów wg. wiadomości które do nas dotarły oprócz Motora i Chowaniaka, zobaczymy Garbienia, Ruckiego i Suchwałkę.

Pragnę jednak podkreślić, że są to informacje, które dostaliśmy od naszych informatorów. Nie zamierzam dzwonić więcej do członków zarządu PZN odpowiedzialych za biegi, ponieważ są bardzo zajętymi ludźmi i nie mają czasu na odbieranie telefonów. Zresztą wpisuje się to w całą politykę PZN, chowania głowy w piasek i udawania, że wszystko jest pięknie, po prostu wspaniale.

P.S. Prezes Tajner gościł w sobotę w Suchej Beskidzkiej na zakończeniu sezonu Ligi Małopolskiej w narciarstwie alpejskim. Szkoda, że nikt z PZN-u nie znalazł drogi do Zakopanego, kiedy podsumowywano największą imprezę w Polsce dla adeptów biegów narciarskich - Małopolską Ligę SZS.

Zapraszam do wyrażania opinii

Kuba Cieślar

Komentarze - 6

jajo

Opublikowano: 2013-05-12 22:16:22

brak jakiejkolwiek opinii będzie najlepszą opinią!

staszek skiza

Opublikowano: 2013-05-13 10:29:15

Dokładnie, szkoda czasu na komentarze i tak robią co chcą!

ola

Opublikowano: 2013-05-13 14:23:29

I ktos się jeszcze dziwi czemu polski sport tak cienko przędzie? Przeciez w Polsce naczelna zasada doboru do kadr jest taka że "najpierw krewni i dzieci krewnych i znajomych a potem dobierzemy jeszcze kogoś do brakującej kwoty". Zawsze mozna potem powiedzieć "u nas nie ma talentów" ale zapomina się dodać "w rodzinach naszych działaczy nie ma utalentowanych dzieci a obcych nie dopuścimy". Czy to nie śmieszne że młodziutka Hojnisz była w stanie zdobyc medal a w biegach narciarskich żadna jej polska rówiesniczka nie jest w stanie nawet wejśc do 30 PŚ? Widzieliśmy letnie igrzyska? Ponoć 150 Polaków dostało styppendia olimpijskie z czego tylko 8 zdobyło medal plus 2 medale zdobyli sportowcy bez stypendiów! To jest dopiero absurd! Tak sie u nas potrafi ocenic kto ma jakiekolwiek szanse medalowe ...

KOT

Opublikowano: 2013-05-13 17:25:56

Kabaretu ciąg dalszy, dzieją się rzeczy niemożliwe, kto podejmuje decyzje o powołaniu kadr. pzn zarząd nieudaczników myślę, że czas rozwiązać to towarzystwo, które doprowadziło do pogrzebania POLSKICH (młodych) biegów narciarskich.

czolg

Opublikowano: 2013-05-13 21:32:40

JA CHCĘ URSZULĘ ŁĘTOCHĘ ZOBACZYĆ W KADRZE! I NIE MA, ŻE NIE!

abba

Opublikowano: 2013-05-15 15:24:41

Nie zgadzam się z komentarzami poniżej, wymieńcie mi proszę nazwiska w kadrze młodzieżowej, tzw. "krewnych", ja tu widzę zwycięzców rankingów juniora A i B, którzy mają zapewnione miejsce w kadrze młodzieżowej ( patrz wytyczne pzn ) czyli Motora i Maciulewicz oraz Chowaniaka i Trzaskę i zawodników równie młodych, którzy w Polsce są jednymi z najlepszych, można by zastanawiać się dlaczego nie ma tam takich nazwisk jak na przykład Dziadkowiec-Michoń Mariusz, ale to chyba już wybór PZN, pomiędzy biegającymi na podobnym poziomie zawodnikami, może wybrali akurat tych młodszych ( wszyscy poza Motorem są młodsi ), to tyle do kadry męskiej. A co do Uli Łętochy, to chyba jakiś żart, że miała by się znaleźć w kadrze, ubiegły sezon przygotowawczy spędziła raczej z trenerem Michoniem, a nie z kadrą, bo tak miało być lepiej, w zimę jednak kompletnie nic nie pokazała, a jej technika, to już w ogóle bez komentarza, słaba nawet na polski poziom. I jeszcze jedno, jeżeli, ktoś uważa, że w kadrze powinni się znaleźć jeszcze młodsi zawodnicy, to może i niezłe rozwiązanie, ale to już by nie była kadra młodzieżowa (u-23) ...

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl