Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Czy Bieg na Igrzyska odbędzie się w Jakuszycach?

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2013-12-11

Pierwszymi zawodami tegorocznego cyklu Bieg Na Igrzyska mają być biegi na Polanie Jakuszyckiej w terminie 4-5 stycznia 2014, czyli dwa tygodnie przed polskim Pucharem Świata w Jakuszycach. Na tą chwilę zawody są poważnie zagrożone.

 

W ub. tygodniu prezentowaliśmy rozmowę z osobą bezpośrednio odpowiedzialną za trasy w Jakuszycach dyrektorem Dariuszem Serafinem, który nie miał żadnych oficjalnych informacji dotyczących zarezerwowania terminu.

 

Jacek Jaśkowiak prezes spółki organizującej  polski Pucharu Świata, także wyraził zaniepokojenie planowaną imprezą -Na Polanie prowadzone są prace przygotowujące do PŚ, rozstawiane trybuny , dwa tygodnie do godziny zero to bardzo mało czasu, biorąc pod uwagę chęć zapewnienia młodym adeptom biegów narciarskich jak najlepszych warunków do udziału w zawodach obawiam się, że mogą być z tym kłopoty.

 

Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem prasowym firmy Ak-pol organizującej BNI Tomaszem Furtakiem. Pan Furtak zapewnił mnie w rozmowie telefonicznej, że w piątek, a najpóźniej w poniedziałek firma wyda oświadczenie w tej sprawie.

 

Szef biura Dolnośląskiego Związku Narciarskiego Marek Rzemiński także wyraził zdziwienie zaistniałą sytuacją, tym bardziej, że w oficjalnym kalendarzu PZN widnieje jako współorganizator zawodów.

 

Z naszych informacji wynika, że firma Ak-pol (organizator BNI) prowadzi rozmowy z władzami Karpacza o przeniesienie właśnie tam planowanych zawodów. Dyrektor BNI Sławomir Strzelczyk ma w tym tygodniu udać się na spotkanie z burmistrzem miasta.  

 

Redakcja skipol-a nie zamierza w żaden sposób komentować zaistniałej sytuacji, staramy się przedstawić fakty, a wnioski pozostawiamy zainteresowanym. Może jednak  warto  porozmawiać z Dariuszem Serafinem rządzącym Jakuszycami, tym bardziej, że próba generalna przed Pucharem Świata, jak miało to miejsce dwa lata temu, jest potrzebna.

 

/KaCe/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl