Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Puchar Świata w Szklarskiej Porębie na Polanie Jakuszyckiej coraz bliżej

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-01-11

Już na dniach Jakuszyce wypełnią się postaciami ze świata narciarstwa biegowego. W piątek rozpoczniemy oficjalne treningi, a w sobotę i niedzielę odbędą się główne zawody. Aktualnie cały czas trwają pracę na Polanie Jakuszyckiej.


Prace na Polanie Jakuszyckiej związane z Pucharem Świata cały czas trwają. Praktycznie dobiega końca rozstawienie trybun sportowych, które w weekend będą żyły świętem w centrum narciarstwa biegowego w Polsce. Także przygotowujemy studio komentatorskie, które zlokalizowane będzie na stadionie na Polanie Jakuszyckiej, i z którego prowadzona będzie transmisja dla zgromadzonych kibiców, którzy będą mogli oglądać rywalizację nie tylko na stadionie i trasie, ale również na telebimach z komentarzem. Warto również dodać, że przywiezione zostały już kontenery, w których szykować będą się reprezentanci poszczególnych krajów.

Dzisiejszego dnia długo wyczekiwaliśmy na opady śniegu, które mają nadciągnąć z zachodu Europy. Według kilku wiarygodnych źródeł, odpowiednie warunki śniegowe mają nastąpić tej nocy, po czym uruchomione zostaną armatki śniegowe. Jednym z warunków uruchomienia produkcji śniegu są nie tylko korzystne warunki atmosferyczne, lecz również wilgotność powietrza, która nie będzie przekraczała 40%.

 

Jutrzejszego dnia, czyli w niedzielę, prawdopodobnie na Polanie zjawi się już Justyna Kowalczyk. Na dniach do Jakuszyc zawitają czołowe nazwiska specjalistów narciarstwa biegowego między innymi z Niemiec, Rosji, Szwajcarii (powrót Dario Cologni, absencja Curdina Perla z powodu kontuzji), Francji (z wyjątkiem Maurice Manificat, który nie biega sprintów, a drugi dzień zmagań rozgrywany jest niepreferowanym przez niego stylem klasycznym), Czech i prawdopodobnie ze Szwecji. Cały czas oczekujemy na imienne zgłoszenia reprezentacji Norwegii. Dużo spekuluje się na temat pojawienia się Eldara Roenninga oraz Martina Johnsruda Sundbiego w Szklarskiej Porębie. Nie wykluczone, że także zawitają młodsi biegacze z Finalndii. Kadra narodowa Suomi skupi się na rywalizacji w Mistrzostwach Finlandii, które mają się odbyć na położonym na południu Vantaa. Jeśli chodzi o Norwegów, to swoje czempionaty rozegrają w Molde.

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl