Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Pomóżcie przy organizacji Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie na Polanie Jakuszyckiej!

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-01-12

W nocy z soboty na niedzielę na trasach w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach spadło ponad siedem centymetrów świeżego śniegu. Warunki na trasach są dobre, ale teraz najważniejszy jest Puchar Świata. Dlatego potrzebujemy śniegu na pucharowej trasie. Już zaczyna się zwożenie go na Polanę. Potrzebujemy każdej pary rąk do pomocy. Zapraszamy w poniedziałek 13 stycznia od godz. 8.00 na Polanę Jakuszycką! Łopaty są. Potrzebni są tylko chętni do pomocy!

 

 Nocne opady zapewniły warunki do biegania w kilku miejscach, szczególnie tam, gdzie podłoże jest asfaltowe, a trasy równe. Ale na Polanie Jakuszyckiej, gdzie rywalizować będą uczestnicy Pucharu Świata, wystaje jeszcze trawa. Zaczyna się więc zwożenie śniegu z innych tras (m.in. Z Dolnego Duktu) – na Polanę.

 

Wcześniej w planach była produkcja śniegu z armatek wodnych w Harrachovie oraz Szklarskiej Porębie, ale niestety wilgotność jest zbyt wysoka i nie da się produkować białego puchu.

 

Sprzęt jest, śnieg jest, ale przydadzą się wszystkie ręce! Dlatego zapraszamy wszystkich jutro – poniedziałek 13 stycznia, od godz. 8.00 na Polanę Jakuszycką. Łopaty są – 40 sztuk (jak macie swoje to weźcie ze sobą!), ciężki sprzęt jest, trzeba ludzi, by wyjść na trasy i rozsypać śnieg. Przybądźcie na Polanę, tam wyznaczone osoby skierują Was w odpowiednie miejsce.

 

Puchar Świata na Polanie Jakuszyckiej to wielkie święto narciarstwa biegowego i liczymy, że to My – narciarze biegowi i kibce pomożemy zorganizować tą imprezę!

 

Piotr Walkowiak & Tomasz Hucał

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl