Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Puchar Świata w Jakuszycach - listy startowe sprintów

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-01-17

Puchar Świata w biegach narciarskich - sprinty techniką dowolną w polskich Jakuszycach, jak to pięknie brzmi. Wprawdzie dopiero po raz drugi, ale mam nadzieję, że częściej będę mógł pisać taką zbitkę słów.

 

Na starcie jutrzejszych sprintów stylem dowolnym zobaczymy 58 pań. Jako pierwsza na trasę kwalifikacji wyruszy włoszka Gaia Vuerich, zreszta jedna z faworytek zawodów. Przypomnijmy, że Gaia sprawiła sporą niespodziankę w Nowym Mieście zajmując czwarte miejsce w finale. Fani biegów narciarskich pamietają zapewne także półfinał sprintu w Oberhofie, gdzie biegnąc w 1/2 finale razem z Sylwią Jaśkowiec częśc dystansu pokonywała z jednym kijkiem. Bardzo mocne będą z pewnościa Amerykanki, ciekaw jestem postawy Rosjanek, w końcu Soczi tuż, tuż. Jeżeli chodzi o nasze zawodniczki, Justynę Kowalczyk z pewnością uskrzydlą Jakuszyce, Sylwia Jaśkowiec nas zaskoczy po raz kolejny, a Aga Szymańczak pobiegnie swoje i będziemy mieli przynajmniej 3 Polki w półfinałach. Na starcie zobaczymy 13 Polek.

LISTA KOBIETY

 

W kwalifikacjach panów na starcie 67 zawodników. Jeden z pierwszych numerów startowych Maćka Staręgi świadczy o jego pozycji w klasyfikacji sprinterskiej Pucharu Świata. Wprawdzie w Jakuszycach "porządzą" pewnie Rosjanie, ale czas najwyższy (czy tego chcesz czy nie Maciek) na finał. Sebastian Gazurek potwierdzi pokładane w nim nadzieje, a reszta panów na swoim "placu" będzie walczyła o jak najlepszy występ przed swoja publicznością. Maciek Kreczmer, Paweł Klisz i Jan Antolec to nasi faworyci do 30-tki.

W biegu wystartuje 11 Polaków.

LISTA MĘŻCZYŹNI

 

/KaCe/                                 Foto z Mistrzostw Polski Seniorów 2012 z Jakuszyc, taki "prorok"

Komentarze - 6

budrys

Opublikowano: 2014-01-17 21:37:55

orientujecie sie gdzie bedzie mozna obejrzeć eliminacje???

fan

Opublikowano: 2014-01-18 00:50:03

podbijam pytanie, też bym chętnie obejrzał :)

Kuba_skipol

Opublikowano: 2014-01-18 09:59:38

Raczej nie, ale sprawdzimy i poinformujemy

Xander

Opublikowano: 2014-01-17 21:59:41

Ależ ciekawe te eliminacje, przede wszystkim ze względu na ilość startujących Polaków. Liczę na Kowalczyk, Jaśkowiec, Szymańczak, Staręgę i Kreczmera, którzy mają szanse wejść do ćwierćfinału. Może ktoś z pozostałych tez nas mile zaskoczy.

tolek

Opublikowano: 2014-01-18 11:38:41

plus Motor a może Antolec ???

tolek

Opublikowano: 2014-01-18 11:41:02

Na stronie FIS-u są relacje on-line

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl