Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Puchar Świata na Polanie Jakuszyckiej - listy startowe biegów stylem klasycznym

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-01-18

Po dzisiejszych zmaganiach sprinterskich w ramach Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie jutro rozegrane zostaną biegi stylem klasycznym ze startu wspólnego.

 

Jako pierwsi już o 9:45 na starcie staną panowie, którzy będą mieli do pokonania 15km. Na liście startowej jest 68 nazwisk, w tym 13 Polaków.

Z numerem 1 Kazach Alexey Poltoranin, który wydaje się być również głównym faworytem. Z pewnością deptać mu po piętach będą Rosjanie i również zwycięstwo któregoś z nich nie będzie zaskoczeniem. Generalnie wśród mężczyzn trudno wskazać jednoznacznie kandydata do zwycięstwa. Zagadką jest postawa Czechów, którzy przysłali drugi "garnitur" zawodników, którzy jednak trasy na Polanie Jakuszyckiej świetnie znają i mogą sprawić niespodziankę.

 

Pierwsze w tym sezonie punkty zdobędzie Maciej Kreczmer dla którego jutro czołowa "20" powinna być planem minimum. Za punktami (jak nie u siebie to gdzie?!) powinni się również rozejrzeć zawodnicy kadry A-mix.

LISTA STARTOWA MĘŻCZYZN

 

Panie na 10km trasę wyruszą o 12:45. Tu faworytka może byc tylko jedna. Nie trzeba chyba nawet pisać o kogo chodzi - jutro wystartuje z numerem 1! Żeby jednak nie było za łatwo powinny się zatroszczyć Rosjanki.

 

Jutrzejszy bieg to szansa, by przypomniała o sobie Kornelia Kubińska. Okolice czołowej "10" są również w zasięgu Pauliny Maciuszek. Sylwia Jaśkowiec i Agnieszka Szymańczak również nie powinny odpuszczać, bo z tyłu atakować będą koleżanki z kadry młodzieżowej oraz wracająca po kontuzji Ewelina Marcisz. W stawce 46 zawodniczek o punkty PŚ będzie "łatwo" jak nigdy, więc wykorzystajcie swoją szansę. W sumie na liście startowej mamy 13 zawodniczek z Polski.

LISTA STARTOWA KOBIET

 

Hubert Koszyk

Komentarze - 5

aja

Opublikowano: 2014-01-18 21:21:32

wspominając o znanym nam nazwisku jakim jest Marcisz należy pamiętać nietylko o Ewelinie ale i MARCELI a nawet ...przede wszystkim o Marceli.

Xander

Opublikowano: 2014-01-18 21:35:58

Myślę że jutro któraś z naszych pań z poza kadry A-Mix może powalczyć o punkty. Obsada jest dość mała więc warto to wykorzystać.

Wojtek680

Opublikowano: 2014-01-18 22:30:31

wykoRZystajcie takie błędy raczej nie powinny się przytrafiać.

huk

Opublikowano: 2014-01-18 22:49:14

dzięki za zwrócenie uwagi

Wojtek680

Opublikowano: 2014-01-18 23:08:17

nie ma sprawy

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl