Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Tor Arne Hetland o swoich wrażeniach i jakuszyckich ciekawostkach

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-01-20

Podczas kilku dni związanych z Pucharem Świata w biegach narciarskich w Szklarskiej Porębie na Polanie Jakuszyckiej, można było spotkać wiele znakomitości związanych z naszą ukochaną dyscypliną. Udało mi się porozmawiać z jednym z moich idoli, czyli wielkim Tor Arne Hetlandem.


Na odprawie teamów w sobotni wieczór w hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie spotkałem pierwszego mistrza świata w sprincie rozgrywanym stylem łyżwowym w Lahti w 2001 roku oraz pierwszego mistrza olimpijskiego w tej samej konkurencji z Soldier Hollow 2002, czyli wielkiego norweskiego sprintera Tor Arne Hetlanda.


Przedstawiłem się oraz zagadnąłem aktualnego szkoleniowca szwajcarskich sprinterów oraz jednego z głównych projektantów arcy trudnej trasy sprinterskiej w Val Mustair. Wspólnie porozmawialiśmy kilka dobrych minut. Tor podkreślił, że organizacja zawodów jego zdaniem była jak najbardziej na plus, a także warunki śniegowe i sam fakt, że tyle ludzi pomagało w przygotowaniu trasy biegowej. Tor zdradził mi dosyć ciekawy element drogi do Soczi jego teamu. Norweg analizował trasy Polany Jakuszyckiej, specyfikę, klimat gór Izerskich, aklimatyzację i uznał, że przyjazd w nasze tereny będzie niezwykle istotnym czynnikiem w kierunku przygotowań do Igrzysk Olimpijskich. Powiedziałem mu, że w jego zawodnikach coraz bardziej widać jego szkolenie techniczne i wyłapywanie błędów przeciwników i wykorzystywanie ich na swoją stronę, tak jak sam Tor robił to w latach świetności swoich startów. Norweg ucieszył się, że jego praca i doświadczenie, które przekazuje Szwajcarom jest zauważalne.

Piotr Walkowiak

Komentarze - 1

Mariusz

Opublikowano: 2014-01-20 22:14:04

Bardzo ciekawy komentarz. Gdybyś w wolnej chwili miał czas rozwinąć wątek na temat metod szkoleniowych Tor'a i o które to wykorzystane błędy przeciwników chodzi to już masz jednego, chętnego czytelika :) Dobra robota- któtka notka a zawiera tyle ciekawych informacji.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl