Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w Szklarskiej Porębie: Fakty i ciekawostki część 1.

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-01-23

Na naszym portalu Puchar Świata w Szklarskiej Porębie na Polanie Jakuszyckiej nadal trwa. Tym samym przygotowaliśmy dla Was pierwszą część ciekawostek związanych z pierwszym dniem rywalizacji, który obfitował w sprinty rozgrywane techniką łyżwową.


*Przez dobre 5. dni na Polanie Jakuszyckiej przemierzało około 100 wolontariuszy, którzy wraz z teamem organizacyjnym ratowali Puchar Świata w Szklarskiej Porębie na Polanie Jakuszyckiej rozprowadzając łopatami śnieg na trasach biegowych.

*W sam raz na weekendowe zmagania trasa została właściwie przygotowana, a większość zawodników nie kryła swojego zadowolenia, a tym samym zdziwienia, że w tak krótkim czasie można przygotować trasy PŚ.

*Nicole Fessel wycofała się z TdS z racji przeziębienia i skupiała się w pełni na evencie w Szklarskiej Porębie. Jednak przeziębienie ponownie dopadło reprezentantkę Niemiec i żałowała, że nie mogła pokazać się na naszych ziemiach.

*Tatjana Stiffler podczas sprintu w Szklarskiej Porębie na Polanie Jakuszyckiej, gdzie ostatecznie zajęła 24. miejsce, zdobyła pierwsze punkty Pucharu Świata w tym sezonie i wypełniła 50% normy kwalifikacyjnej do Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Podobnie pierwsze punkty w tym sezonie wywalczyła jej rodaczka Bettina Gruber.

*Reprezentantka Włoch Greta Laurent po raz pierwszy w karierze okazała się najlepszą biegaczką w kwalifikacji do sobotniego sprintu rozgrywanego stylem łyżwowym.

*Sylwia Jaśkowiec (LKS Wiśniowa Osieczany) osiągnęła swój drugi życiowy rezultat w PŚ w karierze zajmując 4. miejsce w sobotnim sprincie łyżwą.

*Vesna Fabjan od swojego zwycięstwa w sprincie łyżwą w Rybinsku w 2011 roku, ponownie zawitała na podium, na 3. jego stopień, właśnie podczas naszego Pucharu Świata.

*Kikkan Randall po kolejnym triumfie, drugim z rzędu, przesunęła się w klasyfikacji generalnej sprintu na 2. miejsce, tracąc jedynie 25. punktów do liderki Denise Herrmann. Natomiast Laurien Van Der Graaff, kiedy po upadku na stadionie zajęła 6. miejsce, wskoczyła na 3. miejsce w generalce sprintu, spychając na miejsce 4. Ingvild Flugstad Oestberg.

*Nikolay Morilov po dobrym występie w sprincie łyżwą w Novym Mestie, aby jechać na IO powinien znaleźć się na podium zawodów w Jakuszycach. Jednak wskutek problemów z kijkiem uplasował się dopiero na 21. miejscu.

 

*Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce) w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sprincie przesunął się z 18. na 17. miejsce.

*Podczas męskiego sprintu, pierwsze punkty PŚ w tym sezonie wywalczyli: Dusan Kozisek, Fabian Schaad, dla którego nasze zawody były pierwszymi biegami PŚ w tym sezonie, Roman Ragozin, Gleb Retivykh, Martin Jaeger, dla którego 5. miejsce również jest w tym momencie jego najlepszym osiągnięciem w PŚ, 4. miejsce Cyrila Gaillarda to także życiowy sukces tego zawodnika

*Anton Gafarov, dzięki swojemu 7. miejscu w sprincie łyżwą, które w tym sezonie było jego najlepszym w PŚ, zapewnił sobie kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie

*Baptiste Gros również osiągnął swój życiowy sukces. Wywalczył pierwsze punkty w tym sezonie zawodów Pucharu Świata i co najważniejsze pierwsze podium PŚ w karierze finiszując na 3. miejscu podczas sobotniego sprintu!

*Josef Wenzl ponownie stanął na 2. stopniu podium w sprincie od czasów sprintu łyżwą w Mediolanie w 2012 roku. W klasyfikacji sprinterskiej przesunął się z 12. na 3. miejsce!

*Alex Harvey zanotował w tym sezonie 2. triumf w zawodach PŚ. Kanadyjczyk przesunął się z 16. na 10. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ (tylko po sobotnim starcie). W klasyfikacji sprintu przesunął się z 21. na 5. pozycję!

 

fot. Pawel Hajda - skipol.pl

Piotr Walkowiak

Komentarze - 1

Mateusz

Opublikowano: 2014-01-23 19:56:33

Wygląda jednak na to, że wcale nie będzie nieciekawie po odejściu ewentualnym Justyny.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl