Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Jamrozowa Polana czeka na biegaczy i kolejny Puchar Polski [WAŻNE]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-01-29

Jesteśmy w drodze do kolejnego Pucharu Polski w biegach narciarskich, który także jest następnym etapem BnI. Tym razem zawody zawitają na Jamrozową Polanę do Dusznik-Zdroju, a obydwa biegi odbędą się stylem klasycznym.


W tym sezonie zima nas zbytnio nie rozpieszcza, ale nie ma obaw, że biegi w Dusznikach nie zostaną rozegrane. "Wszystko jest pod kontrolą, a trasy są gotowe i czekają na polskich biegaczy narciarskich. Od dzisiaj rozpoczęły się zmagania w biathlonie, a weekend przeznaczony jest dla biegaczy narciarskich. Mamy przygotowaną trasę o długości 1,5km. Liczymy, mamy nadzieję oczywiście, że jeszcze trochę śniegu popada, ale zawody się odbędą." - oznajmił w rozmowie dla naszego portalu Janusz Rajzer z Jamrozowej Polany

W sobotę biegacze narciarscy wystartują w biegach ze startu wspólnego. W niedzielę również pobiegną na dystansach, ale tym razem w starcie interwałowym co 30 sekund.

 

Świeża informacja od organizatorów: "W związku ze zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi prosimy kluby o zabranie do Dusznik Zdroju zarówno sprzętu do stylu klasycznego jak i do "łyżwy”. Ostateczne decyzje w sprawie styli i dystansów kolejnej edycji "Biegu na Igrzyska” zapadną na piątkowej odprawie technicznej /31 stycznia, godz. 19:00 Miejski Ośrodek Kultury i Sportu Duszniki Zdrój ul. Zdrojowa 8 I piętro"

Piotr Walkowiak

Komentarze - 5

ja

Opublikowano: 2014-01-29 20:01:54

Wiadomo coś o stylach? Bo chodzą ploty, że mają zmienić na łyżwę.

Zawiedziony całym systemem

Opublikowano: 2014-01-29 20:56:50

Jak zmienią na łyżwę to naprawdę zacznie się robić nieciekawie. To już się zaczyna robić śmieszne... Organizatorzy robią wszystko żeby organizować zawody w różnych miejscach Polski. Może w końcu zaczeliby myśleć najpierw o stylach, a nie o rozmieszczeniu biegów w każdym zakątku kraju. Wiem, że bieganie na tych samych trasach może się wydawać nudne, ale bieganie non-stop tym samym stylem robi się już nawet denerwujące! A tłumaczenie się się tym, że "zima nas nie rozpieszcza"- to wcale nie jest argument. W Jakuszycach jest odpowiednia ilość śniegu do rozegrania biegów stylem klasycznym, ale nie ma nikogo kto mógłby pomyśleć o tym żeby przenieść zawody na Polanę Jakuszycką. Mam nadzieję, że jednak odbędą sie biegi stylem klasycznym, chociaż wszystko wskazuje na to, że znowu "łyżwiarze" będą się cieszyć, ale trzeba byc dobrej myśli. Pozdrowienia

Zawiedziony całym systemem

Opublikowano: 2014-01-30 19:29:40

No to wiadomo- ŁYZWA razy 2

Dorota

Opublikowano: 2014-01-31 14:55:01

Zawody odwołane, teraz zamieszał wiatr ...

Mściciel

Opublikowano: 2014-01-31 22:21:58

Organizacja BNI w Dusznikach zakrawa na kpinę. Kto w taki bezmyślny sposób naraził kluby na koszty. Kto teraz pokryje te koszty?. Przecież wystarczyło śledzić prognozę pogody i jeszcze rano odwołać te zawody. Teraz wszyscy umywają ręce (na czele z AKPOL-em), a niektóre kluby muszą nocować w Dusznikach, narażając się na jeszcze dodatkowe koszty(oprócz transportu).Nikt nie poczuwa się do winy, nawet nikt nie przeprosił, no ale...."sorry taki mamy klimat, anomalie pogodowe".

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl