Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Justyna Kowalczyk: „Na pewno nie startuję w sprincie dowolnym, a co będzie dalej, to się okaże”

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-02-06

Justyna Kowalczyk w rozmowie z Pawłem Wilkowiczem na portalu sport.pl przyznała, że na ten moment na pewno odpuszcza sprint stylem dowolnym w Soczi, a czy coś więcej, to się okaże. Polka powiedziała także, że diagnoza stopy nastąpi dopiero po biegu na 10 km klasykiem.

 

- Jeśli chodzi o stopę, to mogę po raz ostatni przed biegiem na 10 km klasykiem powiedzieć, że stopa nie jest zdiagnozowana i nie zrobię tego, póki nie przebiegnę tych 10 km. I do tej pory nie mam na ten temat nic więcej do powiedzenia. Wiedza na temat stanu stopy nie jest mi w tym momencie do niczego potrzebna, bo tak czy tak zdecydowałam się na start, zdecydowałam, że będę walczyć. Wiedza mogłaby mnie tylko psychicznie zdołować. Po co mi to.

 

- Mam dwa bardzo ważne biegi indywidualne na początku, na których się skupiam. Potem jest przerwa, którą wykorzystam na sprawdzenie, co ze stopą. Trenuję klasyk, przebiegłam nim przecież zawody w Toblach. Człowiek to mocna bestia, do wszystkiego się przyzwyczaja. I cieszę się, że pojechaliśmy do Toblach. Ten start pokazał efekty naszych różnych starań. Na pewno podjęłabym taką samą decyzję drugi raz.

 

- Na dziś nie startuję na pewno w sprincie dowolnym, a co będzie dalej, to się okaże.

 

fot. Marc Rohde

 

KR Źródło: sport.pl

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl