Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Maciej Staręga: „Po prostu na zjeździe zepsułem, przegrałem sam ze sobą, a nie z rywalami”

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-02-11

Maciej Staręga na skutek upadku odpadł już w kwalifikacjach dzisiejszego sprintu stylem dowolnym. Polak w rozmowie z Sebastianem Parfjanowiczem (TVP) podkreślił, że to był jego błąd. Ostatecznie zajął 67. miejsce.

 

- Po prostu na zjeździe jest tak miękko, narta mi wyjechała w kopny śnieg, zahaczyłem no i po moim dzisiejszym starcie. Narty miałem dzisiaj świetne, na górze miałem dobry czas. Po upadku już nie mogłem lecieć, bo człowiek się tak zdenerwuje, że odcięło mi wszystko. Upadek na zjeździe to jest koniec sprintu.

 

- Nie wiem czego zabrakło. Myślę, że może koncentracji na tym zakręcie. Czas miałem dobry na górze, a po prostu na zjeździe zepsułem. Przegrałem tam bieg, sam przez siebie. Na górze miałem około dwie i pół sekundy do liderującego Hattestada. Wszyscy tam lecieli równo. Szkoda, że na najważniejszej imprezie znowu pech mnie prześladuje. Dla mnie to była dzisiaj walka o wszystko, a przegrałem ją sam ze sobą, nie z rywalami. To na pewno nauczka na całe życie, jest mi bardzo przykro i jestem strasznie rozgoryczony.

 

KR Źródło: TVP

Komentarze - 14

XCSKIGEEK

Opublikowano: 2014-02-11 12:48:40

"Nie wiem czego zabrakło. Myślę, że może koncentracji na tym zakręcie. (...) Szkoda, że na najważniejszej imprezie znowu pech mnie prześladuje." - Szkoda chłopie, że inwestujemy w ciebie, a ty na najważniejszej od 4 lat imprezie nie potrafisz się skoncentrować. A o pechu to opowiadaj babci. Dziękujemy.

fan

Opublikowano: 2014-02-11 12:51:12

Dokładnie, i Staręga i Jaśkowiec po prostu dali d...! Jak można się nie skoncentrować na OLIMPIADZIE!?

Raku

Opublikowano: 2014-02-11 12:56:32

Dali i co mają zrobić? Ukrzyżować się? Zdarza się najlepszym, a Staręga powiedział jak było. On ma jeszcze sprint drużynowy, Jaśkowiec sztafetę i muszą walczyć... Każdemu zdarzają się błędy i nie ma co się pastwić za jeden nieudany start. Co innego jak ktoś zawsze jest w ogonie, ale przecież to dla nich przełomowe sezony. Szkoda, że wyszło jak wyszło.

Biegacz z Supraśla

Opublikowano: 2014-02-11 13:14:37

Zawodnicy jadą na igrzyska (ps. bo to igrzyska, a nie olimpiada - @fan) - minimum olimpijskie, życiowa szansa, taka sytuacja.. Na serio wydaje się Wam, że uczestnikom nie zależy? Co ma odpowiedzieć, ktoś kto się wywrócił? W tym momencie trochę bez sensu jest łapanie za słówka. Kiedy ktoś swój ma kolizję autem wolę go przytulić i cieszyć się, że głowy nie rozbił - niż ganić go za uszkodzony samochód.

kibic

Opublikowano: 2014-02-11 14:12:33

Do fana i XCSKIGEEK: wstyd mi za Was, załóżcie narty i pokażcie klasę, bo krytykować to każdy potrafi, no może nie każdy po chamsku...

fan

Opublikowano: 2014-02-12 11:21:48

Śmieszny jesteś, to jest ich praca a ja jako kibic mam prawo do komentowania "braku koncentracji" na najważniejszej imprezie czterolecia. Jak górnik coś spierniczy to nikt go po główce nie głaska tylko dlatego że wykonuje ciężką i niebezpieczną prace. Jak policjant kopnie nie tego co trzeba to też go nikt nie głaska za to że ma stres i mu wolno. To są seniorzy więc skończcie ich bronić jakby byli dziećmi! Zgodzę się z tym, że mają przed sobą starty i mogą tam coś osiągnąć, ale za to co odwalili na sprintach należy się nagana i tyle.

Tyskacz

Opublikowano: 2014-02-11 15:00:50

XCSKIGEEK pokaż mi twoje wyciągi z konta ile w niego zainwestwoałeś !? następnie zapytaj ile z tego dostał maciek potem załóż narty idź poświęcić połowę swojego życia na treningi, masę porażek upadków załamań, kontuzji i kilka chwil szczęśćia kiedy wszystko idzie po myśli... następnie niech ci każdy mówi jaki jesteś słaby... a dopiero zastanów się czy napisałbyś o nim to samo :) pozdrawiam

edzio

Opublikowano: 2014-02-11 15:41:26

Szkoda bo mogli nabiegać do 30 stki. Maciek nie przejmuj się tymi pajacami chyba nie widzieli finału. Wiele do życzenia powinna mieć postawa delegata technicznego.

zim

Opublikowano: 2014-02-11 16:34:16

Do fana i XCSKIGEEK : Nie miejcie nadziei, że zawodnicy z kadry olimpijskiej będą czytali takie wypowiedzi takich patafianów jak wy :)!!! pozdrawiam

Kuba_skipol

Opublikowano: 2014-02-11 18:16:03

Wydawało mi się, że skipol jako jedyny w Polsce portal o biegach narciarskich uniknie komentarzy jak parę powyżej.Jesteśmy o biegach narciarskich, nie o biegówkach, jeżeli ktoś nie rozumie czym jest nasza dyscyplina to bardzo proszę zmienić miejsce.Swoje frustracje wylewajcie gdzie indziej. Najpierw trzeba znać fakty, wiedzieć, że biegi narciarskie w Polsce wbrew wielu ekspertom i gadającym głowom są dyscypliną niestety zamierającą. To, że wszyscy chcemy poczuć się lepiej, dzięki medalom zdobytym w Soczi nie znaczy, że mamy prawo do chamskich komentarzy, na pewno nie na skipol-u. Lodu na głowę i znajomości tematu. Tego sobie i wam życzę. p.s Chłopakom z kadry powiem jedno: wszystko co powiecie może być użyte przeciwko wam, nie dajcie się wypuszczać mniej lub bardziej zorientowanym dziennikarzom, dla nich to temat na 5 minut, dla was na całe życie.

Kibicka

Opublikowano: 2014-02-11 20:04:15

I za to wlasnie szanuje Macka od poczatku, odkad obserwuje jego rozwoj. Za szczerosc, ten chlopak nigdy nie szuka usprawiedliwien "gdzies", nazywa zeczy po imieniu. Gdzies zawalil. Zdarza sie najlepszym, nawet na IO. Ale caly czas wspina sie w gore, co na pewno zawdziecza swojej ciezkiej pracy. Panu G. Staredze mozna gratulowac takiego syna :). I mysle, ze na efekty nie trzeba bedzie czekac dlugo.

Kibicka

Opublikowano: 2014-02-11 20:25:17

Rzeczy oczywiscie przez "rz" :).

siedlczanka

Opublikowano: 2014-02-11 23:37:47

fajny gość z Maćka, nie martw się, będzie lepiej

Mirela

Opublikowano: 2014-02-12 15:52:46

Maciek, nie przejmuj się głupimi komentarzami! Rob swoje i głowa do góry :)

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl