Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Prezydent dzwonił z gratulacjami do Justyny Kowalczyk

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-02-13

Prezydent Bronisław Komorowski pogratulował w czwartek, w rozmowie telefonicznej, Justynie Kowalczyk złotego medalu olimpijskiego wywalczonego w biegu narciarskim na 10 km techniką klasyczną.

 

Podczas rozmowy przekazał także podziękowania dla całej ekipy zaangażowanej w przygotowania polskiej mistrzyni olimpijskiej do startu w Soczi.

 

To drugi medal biało-czerwonych w Soczi (w niedzielę Kamil Stoch triumfował w konkursie skoków), a szesnasty w historii zimowych olimpiad.

 

31-letnia narciarka z Kasiny Wielkiej wywalczyła w czwartek swój piąty medal olimpijski. Cztery lata temu w Vancouver zdobyła złoto na 30 km, srebro w sprincie i brąz w biegu łączonym 2x7,5 km. W 2006 roku w Turynie była trzecia na 30 km.

 

Przed Kowalczyk i Stochem po złoty medal sięgnął tylko skoczek narciarski Wojciech Fortuna, który triumfował w Sapporo w 1972 roku.

 

ED Źródło: PAP

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl