Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Pierwszy trener Sylwii Jaśkowiec zadowolony z jej występu

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-02-20

Pierwszy trener narciarki biegowej Sylwii Jaśkowiec, Stanisław Gubała uważa, że jego była podopieczna zasłużyła na gratulacje po środowym starcie w Soczi. Wspólnie z Justyną Kowalczyk zajęła 5. miejsce w sprincie drużynowym techniką klasyczną.
 

Szkoleniowiec przyznał, że w trakcie biegu wydawało się, że Polki mogą zdobyć nawet brązowy medal. Jednak biorąc pod uwagę styl, w którym był on rozgrywany i stan zdrowia Kowalczyk wynik należy uznać za bardzo dobry.

 

- Justyna nie miała możliwości dojścia Niemcy czy Szwedki na ostatniej swojej zmianie. Obie zawodniczki, które były przed nią, to bardzo mocne sprinterki. Może gdyby biegaczki rywalizowały stylem dowolnym, to Sylwia jeszcze lepiej by się zaprezentowała - powiedział Gubała.

 

Złoty medal zdobyły Norweżki - Ingvild Flugstad Oestberg i Marit Bjoergen.

 

- Bjoergen nie chciała ryzykować, mocno pociągnęła sztafetę na swojej pierwszej zmianie. Widać, że jest podrażniona poprzednimi startami. Nie wierzę, aby była ona źle przygotowana do igrzysk - ocenił.

 

Gubała - który ze względów osobistych od dwóch latach nie pracuje jako trener - chwali Ivana Hudaca, który szkoli polską kadrę biegaczek narciarskich, z wyłączeniem Kowalczyk: Powoli zaczynają być widocznie efekty jego pracy.

 

Sylwia Jaśkowiec (LKS Hilltop Wiśniowa-Osieczany) i Justyna Kowalczyk (AZS AWF Katowice) zajęły w środę piąte miejsce w sprincie drużynowym techniką klasyczną w biegach narciarskich na igrzyskach olimpijskich w Soczi.

 

ED Źródło: PAP

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl