Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Aleksander Wierietielny po sezonie odchodzi na emeryturę

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-02-21

Trener Justyny Kowalczyk i twórca jej sukcesów Aleksander Wierietielny ogłosił że po tym sezonie kończy trenerską karierę.

 

- Postawiłem wszystko na jedną kartę, na bieganie. Przeżywam każdy start, każde igrzyska, również mistrzostwa świata, ale nie ma zmiłuj się – powiedział w rozmowie z Tomaszem Zimochem Wierietielny

 

Trener zasugerował, że głównym powodem jego decyzji o przejściu na emeryturę jest zmęczenie.- Na zewnątrz widać po mnie siłę i entuzjazm, a w środku już truchlizna - stwierdził twórca sukcesów Justyny Kowalczyk. - Spokojnie, spokojnie emerycie, jakoś to przeżyjemy - dodał z uśmiechem na ustach

 

Czy będzie naśladowca tych sukcesów Justyny? - pytał Tomasz Zimoch. - Po pierwsze trzeba znaleźć taką zawodniczkę, ale też takiego durnia jak Wierietielny – podkreślił dosadnie szkoleniowiec, którego podopieczna wywalczyła pięć medali olimpijskich - dwa złote, srebrny oraz dwa brązowe.

 

W tej sytuacji pod dużym znakiem zapytania stoi dalsza chęć kontynuowania kariery przez Justyne Kowalczyk, która już wcześniej sugerowała że zamierza zrobić sobie przerwę w startach.

ED Źródło: polskieradio.pl

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl