Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Agnieszka Szymańczak kończy przygodę z nartami

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-02-24

Reprezentantka Polski na Igrzyska Olimpijskie w Soczi, zawodniczka kadry A trenera Ivana Hudaca, kończy karierę.

 

Potwierdziło się to o czym szumiało na narciarskich trasach przed sezonem. Agnieszka Szymańczak, olimpijka, zawodniczka LKS Klimczok Bystra postanowiła zakończyć przygodę z biegami narciarskimi.

 

I tak moja dwudziestoletnia przygoda ze sportem właśnie dobiegła końca. Czas na zmiany, czas na nowe życie... Z wielkim bólem serca żegnam się z moimi ukochanymi nartami... - te słowa można przeczytać na stronie Agnieszki na FB.

 

Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w biegach narciarskich stwierdziła, że " trzeba zrobić miejsce młodszym zawodniczkom". Wprawdzie pożegnanie z nartami miało nastapić po Mistrzostwach Świata w Falun w 2015 roku, ale Aga przyśpieszyła swoją decyzję. Dzisiaj w nocy zawodniczka wylatuje z Soczi do kraju.

 

Liczymy jeszcze na udział Agnieszki w team sprintach na Mistrzostwach Polski Seniorów, gdzie z siostrą Beatą mogą powalczyć o medal. Jednak na dzisiaj jak mówi Aga, wątpi w swój udział w zawodach.

 

Więcej będzie w dużym wywiadzie, którego Agnieszka ma udzielić skipol-owi po zakończeniu sezonu zimowego.

 

Trzymam kciuki i życzę powodzenia na nowej drodze życia.

 

Kuba Cieślar

Komentarze - 6

fan

Opublikowano: 2014-02-24 17:16:54

Ile lat ma Pani Agnieszka? Jakoś czybko to zakończenie, szkoda...

kocur1983

Opublikowano: 2014-02-24 20:02:32

Może Agnieszka nie do końca jest zadowolona ze swoich wyników. W którymś z wywiadów wspominała, ze zrobiła w okresie przygotowawczym najwieksza prace odkąd biega wyczynowo na nartach to jednak nie dało wielkich efektów. Myśle, ze za wcześnie podjęła decyzje bo to właśnie przyszły sezon mógł byc przełomowy. Jednak praca z nowym trenerem wymaga czasu. Sylwia sie super poprawiła, Pulina w sumie w sezonie tez spisywala sie lepiej niż w poprzednich latach, Kornelia i właśnie Agnieszka tak nie wystrzeliły.

skiman

Opublikowano: 2014-02-24 21:10:54

Fakt, było coś takiego w wywiadzie! Może mogłaby jeszcze rok poczekać?

biegi123

Opublikowano: 2014-02-25 08:54:27

Teraz piszmy że źle że skończyła , że rok można było poczekać ..ah ciężko ludziom dogodzić . A po jakimkolwiek starcie potem dyskusje wszędzie znawców : że za stara ,że powinna młodym ustąpić miejsca , że beztalencie , że podatki płacicie na nią , że na wycieczki, że do SPA sobie jeżdżą za darmo i na wakacje ... Coś sie kończy coś zaczyna ...Może gdyby do kadry trafiła wcześniej i miała szanse trenować w kadrze nie 3 a 6 czy 7 lat jak poniektóre to może i by to wszystko inaczej się potoczyło. Myśle że powinno się zacząć działać i budować zaplecze , ale nie na podstawie tak jak to obecnie istnieje że bierzemy dobrego zawodnika , któremu plan treningowy się wywraca o 180 stopni a po roku się go poprostu się usuwa. Przykład : Słowiok , Kukuczka , Kubalok , Ligocki , Bril ,i dużo innych nazwisk. ..To na tyle a Agnieszce dużo szczęścia i przede wszystkim zdrowia

Kuba_skipol

Opublikowano: 2014-02-25 09:10:12

Do biegi123 - na pewno nie pomyliły ci się komentarze, u nas to przeczytałeś? Co do zaplecza zgoda jak najbardziej, tylko, że na chwilę obecną może być z tym słabo.

Xander

Opublikowano: 2014-02-25 19:03:36

Szkoda że kończy karierę. Życzę powodzenia w życiu.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl