Małopolska Gimnazjada i Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2014 - klasyfikacja szkół i klasyfikacja Brikomaplus [WYNIKI]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-02-27

W ramach rozegranych dzisiaj w Białce Tatrzańskiej Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady w biegach narciarskich prowadzono także klasyfikacje szkolne, czyli najlepsze gimnazja i szkoły podstawowe w kategoriach dziewcząt i chłopców oraz klasyfikację brikomaplusa.

W kategorii gimnazjalnej wśród dziewcząt zwyciężyło Gimnazjum z Mszany Górnej, którego zawodniczki zdobyły 272 punkty. Drugie miejsce dla uczennic Gimnazjum z Kościeliska z 180 - punktami zdobytymi na trasie. Dwa punkty mniej zdobyły biegaczki narciarskie z Gimnazjum Ptaszkowa.

Najlepszym gimnazjum w kategorii chłopców okazało się zgodnie z przewidywaniami Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, które wywalczyło 360 punktów. Drugie miejsce dla Gimnazjum Kościelisko 202 punkty. Najniższy stopień podium w tej klasyfikacji to Gimnazjum Czarny Dunajec, które zdobyło 193 punkty.

W klasyfikacji szkół podstawowych zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców tryumfowała Szkoła Podstawowa z Kościeliska, zdobywając dwa razy po 272 punkty.

Drugie miejsce w klasyfikacji dziewcząt przypadło Szkole Podstawowej z Wiśniowej 216 pkt, trzecie dla SP Sękowa, ze zdobyczą 180 punktów. Dodajmy, że czwarte miejsce z identyczną suma zdobytych punktów wywalczyły dziewczyny z SP Wysowa Zdrój, jednak o wyższej lokacie decydowały indywidualne miejsca poszczególnych zawodniczek. Ponieważ uczennice obu szkół reprezentują jeden klub UKS Hańczowa, wszystko zostało w rodzinie.

Drugą "męską" podstawówką okazała się SP 1 Stare Bystre, którego młodzi biegacze narciarscy wywalczyli 232 punkty. Najniższy stopień podium w tej klasyfikacji to zawodnicy SP Chochołów z 195 punktami.

Teraz wyjaśnimy o co chodzi w klasyfikacji brikomaplusa. Dotychczas nie prowadzono w ramach Igrzysk i Gimnazjady klasyfikacji łącznej tzn. chłopców i dziewcząt razem. Frima brikomaplus postanowiła to wykorzystać i ufundowała nagrody w tej punktacji. Pierwsze miejsce to bon na zakupy smarów i zmywaczy o wartości 500zł, drugie 300, a trzecie 200 złotych.

Pulę w kategorii Gimnazjów zgarnęły:

1. GMS Zakopane (VII m-ce dziewczęta i I m-ce chłopcy)  razem - 469 punktów i 500zł na zakupy

2. Gimnazjum Kościelisko (II m-ce dz i II m-ce chł)         razem - 382 punkty i 300zł

3. Gimnazjum Mszana Górna (I m-ce dziewcząt, chłopców brak) razem 272 punkty i 200zł.

W kategorii podstawówek na zakupy pojadą (FOTO):

1. SP Kościelisko (I m-ce dziewczat i chłopców) razem 544 punkty i 500zł

2. SP Wysowa Zdrój (IV m-ca dziewcząt i chłopców) razem 374 punkty i 300zł

3. SP Wiśniowa (II m-ce dziewcząt i IX chłopców) razem 325 punktów i 200zł.

Sklasyfikowano 24 gimnazja i 31 szkół podstawowych.

Oczywiście niektórych z Was drodzy czytelnicy zainteresuje fakt takich dokładnych wyliczeń. Powód jest prosty, chcemy po pierwsze reklamować Ligę Małopolską jako imprezę, w którą warto inwestować. Po drugie patrząc na totalny brak zaangażowania firm związanych z biegami narciarskimi w Ligę Małopolską (przypomnę największa impreza cykliczna w biegach narciarskich w Polsce), będziemy "pozytywnie" nastawieni do firm, które nam pomagają.