Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Skład Polski na norweskie biegi Pucharu Świata, Staręga i Maciuszek walczą o Falun

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-03-04

Sezon 2013/2014 zbliża się nieubłagalnie do końca. Biegacze i biegaczki wystartują jeszcze w Drammen, Oslo i w finałowych zawodach w Falun. Polski Związek Narciarski opublikował już skład naszej drużyny na norweskie zawody.

 

W jutrzejszym sprincie klasykiem w Drammen zobaczymy: Macieja Staręgę, Sebastiana Gazurka i Sylwię Jaśkowiec. Na weekendowe biegi w Oslo (50 i 30 km C) dołączą Kornelia Kubińska i Paulina Maciuszek, a zespół opuści Sebastian Gazurek.

 

Sylwia Jaśkowiec ma zapewniony udział w finale Pucharu Świata w Falun (czołowa 50 PŚ). Najbliższymi startami mogą go sobie wywalczyć także Paulina Maciuszek i Maciej Staręga, ale będzie to niezwykle ciężkie.

 

Wydaje się, że dużo większe szanse na awans do finału ma Maciej Staręga. Polak musi zająć jutro co najmniej 17. miejsce i liczyć, że rywale w jego okolicy nie zdobędą zbyt wielu punktów, a tuż za nim są m.in. Emil Joennson i Gianluca Cologna. Polak musi więc przebrnąć kwalifikację i zająć w swoim biegu co najmniej czwarte miejsce, ale tylko awans do półfinału da pewność kwalifikacji bez oglądania się na rywali. Polak o punkty może powalczyć też na 50 km klasykiem w Oslo, ale wydaje się to mało prawdopodobne. Dużo trudniejsze zadanie czeka Paulinę Maciuszek, która musiałaby w niedzielnym biegu na 30 km klasykiem zająć co najmniej 12. miejsce.

 

KR

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl