Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kto zostanie trenerem kobiet kadry A-MIX w biegach narciarskich

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-03-19

Sezon 2013/2014 w biegach narciarskich możemy uznać za zakończony. Przed nowym czeka nas sporo zmian i roszad na stanowiskach trenerskich w kadrach, jednak o konkretne nazwiska na razie trudno.

 

Według sekretarza generalnego PZN Grzegorza Mikuły (na zdjęciu) na 99% z kadrą kobiet pożegna się trener Ivan Hudac. Według naszych informacji słowacki trener, któremu kończy się kontrakt z Polskim Związkiem Narciarskim nie będzie podejmował pracy w innym kraju, na razie chce odpocząc od biegów. Prawdopodobnie duży wpływ na taką a nie inną decyzję Hudaca ma jego partnerka życiowa Petra Majdic.

 

Na 100% na stanowisku trenera kadry A pozostaje Janusz Krężelok, z którego pracy prezes PZN Apoloniusz Tajner jest zadowolony - komentuje Grzegorz Mikuła, Na pytanie kto po Hudacu, odpowiada - Przed 22 kwietnia, kiedy jest zaplanowane spotkanie zarządu PZN nie możemy przedstawić żadnych nazwisk, ale z tego co wiem prezes Tajner jest za wyborem polskiego szkoleniowca.

 

Kto więc obejmie kobiecą część kadry A-MIX, na razie pozostaje w sferze domysłów. Czy powróci trener Wiesław Cempa, czy też poznamy zupełnie nowe nazwisko na dzisiaj nie wiadomo. Musimy poczekać do kwietnia.

 

/KaCe/

Komentarze - 11

KIKO

Opublikowano: 2014-03-19 16:38:34

Czyli już po biegach

Kadra polska narodowa A-Team Mix

Opublikowano: 2014-03-19 16:39:33

Co to za słowotwórstwo z tą kadrą A-TEAM? Przecież to jest po prostu kadra A albo kadra A MIX w związku z tym, że dotyczy obu płci. Ale przecież kadra A-TEAM to bezsens, bo team to właśnie kadra/drużyna... Świetny plan PZN podpisać kontrakt na dwa lata, ciągłość pracy ogromna...

Kuba_skipol

Opublikowano: 2014-03-19 16:51:08

Racja, kadra MIX - poprawiono

Zmartwiony

Opublikowano: 2014-03-19 18:07:32

Bardzo proszę włodarzy PZN-u żeby jeszcze raz dobrze przemyśleli wybór trenera.Mam nadzieję, że im zależy na rozwoju nie tylko skoków, ale i biegów narciarskich. Wybór znowu polskiego trenera to porażka na starcie, ciągle powielany ten sam błąd. Trenerzy, zazwyczaj wybierani są z Sląska (czyżby sentyment Prezesa do swojego rejonu, a może taki układ). Do tej pory nikt z nich jeszcze niczego nie osiągnął w pracy z Kadrą, no chyba, że Mistrzostwo świata w nieosiąganiu wyników i corocznej wymiany składu osobowego Kadry. Po co wracać do Krężeloka, Migdał i innych wcześniej pracujących trenerów, których "osiągnięcia" szkoleniowe ich podopiecznych wszyscy znamy. A może chodzi o to, żeby jednak te biegi za bardzo się nie rozwinęły i nie "zagarniały" więcej środków finansowych w PZN-ie niż skoki.

Raku

Opublikowano: 2014-03-19 18:23:30

I znowu temat skoków;) Tam też jest polski trener przecież, który przed objęciem posady nie miał wielkiego doświadczenia i który do sezonu 12/13 poza Libercem nie miał wielu sukcesów. Cały czas ktoś chce ucierać schemat, że w skokach są najwięksi eksperci, największe pieniądze, a biegi to taki zaścianek, że kadra ma zgrupowania na krakowskich błoniach i jedną parę nart na całą grupę...

sympatyk

Opublikowano: 2014-03-19 18:14:01

Bardzo cenię W. Cempę ale myślę współpraca z kobietami już raz mu się nie układała ,natomiast chwal a go chłopcy z którymi pracował w tym roku więc może współpracy z dziewczynami nie co zaczynać//

Zmartwiony

Opublikowano: 2014-03-19 19:22:59

Raku nie napisałem, że w skokach są dobrzy trenerzy, najlepsi eksperci, bo tak ....nie jest.Na razie im się udaje bo skoki to bardzo mało popularna(uprawiana), niszowa dyscyplina, wywołująca dzięki telewizji zainteresowanie w Polsce i kilku krajach w Europie.Nie chcę powiedzieć, że biegi narciarskie są bardzo popularną dyscypliną, ale fakt, że startujących na różnych zawodach, także amatorskich jest zdecydowanie więcej.Ale ja nie chciałem dyskutować na d wyższością jednej dyscypliny nad drugą, tylko o niekompetencji polskich trenerów biegów oraz ich "dziwnym" dobieraniu do prowadzenia kadry.

budrys

Opublikowano: 2014-03-19 19:28:45

nie układała mu się współpraca z kobietami??? moim zdaniem osiągał wybitne wyniki jak na materiał jaki posiadał. Mistrzostwo świata z Sylwią, świetne wyniki Kornelii. Dziewczyny punktowały w PŚ. A nie układała się wspołpraca z jedną zawodniczką, której bardzo często coś nie pasuje. A z Rakiem zgadzam się w stu procentach. Kadra ma w tej chwili naprawdę świetne warunki do treningu, ale choćbyśmy wzięli najlepszego trenera na świecie to w rok czy dwa wyników nie zrobi.

Raku

Opublikowano: 2014-03-19 19:49:09

Tylko, że zmiana nie nastąpiła po wynikach, który wymieniłeś, a po sezonie 11/12, który zakończył się sześcioma punktami PŚ w Polsce. Ja nie oceniam niczyich kompetencji, ale ten wynik na pewno się nie broni. A mnie osobiście komentarz do tamtego sezonu ówczesnego trenera przeraził - "Kiepsko? Zależy, jak na to patrzeć. Dziewczyny jakieś punkty jednak zdobyły".

olek

Opublikowano: 2014-03-19 19:35:59

Krezelok ma aprobate Prezesa za co za wyniki smieszne

Klakier

Opublikowano: 2014-03-19 19:45:51

A przy okazji wyboru trenera kadry, przypomniałem sobie co pisał Budrys o wyborze zawodników do poszczególnych kadr.Rozumiem, że teraz rusza karuzela, trenerzy klubowi chwytają za telefony, próbują wykorzystać znajomości,wożą wałówy i podlizują się trenerom kadry, żeby wprowadzić swoich zawodników do Kadry. A przecież wystarczyłyby dobrze opracowane kryteria i ścisłe je przestrzeganie.Ale to by było za proste...no i nie można by było ręcznie sterować.Do tej pory tak te kryteria były układane, że właściwie prawie każdego zawodnika można było "wsadzić" do kadry.I po wyborze do poszczególnych Kadr zawodnicy, którzy dostali się uważali, że dostali się zgodnie z kryteriami. Natomiast, Ci, którzy się nie dostali do Kadr, także uważali, że spełniali kryteria, tylko z niewiadomych powodów nie zostali powołani.Trochę to zagmatwane, ale może tak ma być?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl