Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kadry PZN w biegach narciarskich oficjalnie zatwierdzone

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-06-09

Na stronie PZN opublikowano składy kadr szkoleniowych w biegach narciarskich na sezon 2014/2015.

 

Jak wiemy już od dłuższego czasu w Teamie Justyny Kowalczyk zaszła jedna zmiana, a mianowicie dołączyła do niego zawodniczka LKS Wiśniowa Osieczany Sylwia Jaśkowiec.

 

W kadrze A trenera Janusza Krężeloka także bez rewolucyjnych zmian jeżeli chodzi o zawodników. Po zakończeniu kariery przez Agnieszkę Szymańczak i przejściu Sylwii Jaśkowiec (patrz wyżej) w grupie zostały Kornelia Kubińska i Paulina Maciuszek. Skład grupy męskiej nie uległ zmianom, w kadrze trenują Maciej Staręga, Sebastian Gazurek, Jan Antolec i Paweł Klisz.

Natomiast zaszły pewne zmiany w sztabie trenerskim, asystentami trenera Krężeloka zostali Kamil Fundanicz i Andrzej Michałek, do grupy serwismenów dołaczył Piotr Pilch.

 

Najwięcej kontrowersji wzbudza jak zwykle kadra młodzieżowo - juniorska trenerów Wiesława Cempy i Urszuli Migdał. Ostatecznie w składzie znaleźli się: Ewelina Marcisz, Urszula Łętocha, Dominika Bielecka i Magdalena Kozielska oraz Konrad Motor, Kamil Bury, Dominik Bury i Bartłomiej Rucki.

Przypomnijmy, że skłąd zatwierdzony przez zarząd PZN różni się od tego, który zatwierdziła na swoim posiedzeniu komisja biegów PZN. Zgodnie z protokołem sporządzonym po komisji biegów skład miał wyglądać następująco: Urszula Łętocha, Dominika Bielecka, Magdalena Kozielska i Justyna Mordarska oraz panowie Kamil Bury, Dominik Bury, Mateusz Chowaniak i Wojciech Suchwałko.

Ewelina Marcisz i Konrad Motor mieli trenować w kadrze A Janusza Krężeloka.

 

Miało być inaczej, a wyszło jak zawsze, komisja podjęła swoje decyzje, zarząd swoje.

 

/KaCe/

Komentarze - 8

zawodnik

Opublikowano: 2014-06-09 13:26:42

To co dzieje się w polskich biegach to nazwać można tylko porażką!!! I co teraz z tymi zawodnikami którzy niby mieli być w kadrze?? Dlaczego w kadrze młodzieżowej dziewcząt są same seniorki??Brak słów !!!

HGW

Opublikowano: 2014-06-09 13:49:03

kadra w biegach narciarskich ??? 4 zawodniczki i 4 zawodników ??? KADRA to MINIUMU 8 zawodniczek i 8 zawodników w każdej grupie ,

zawodnik

Opublikowano: 2014-06-09 17:07:20

A co się stało z Wojtkiem Suchwałko. Niemożliwością jest to że nie ma go w kadrze... Najlepszy z chłopaków tego sezonu... Porażka, jak zwykle układy i znajomości. :(

działacz

Opublikowano: 2014-06-09 22:22:47

Co się stało z Wojtkiem Suchwałko pytam również , mówiłem Mu że dobre starty międzynarodowe nie wystarczą w rankingu za sezon , brak startów krajowych odbił się czkawką.//

obserwator

Opublikowano: 2014-06-09 22:27:32

Oprócz dobrych startów na Olimpiadzie Mł. W. Suchwałki na trsach krajowych nie widzieliśmy.//

zawodnik 2

Opublikowano: 2014-06-10 07:56:51

Bo plany KADRY były inne i biegali za granicą Slavic Cup/Alpen Cup !

zawodnik 3

Opublikowano: 2014-06-11 10:02:50

Wojtek Suchwałko zasłużył na to by być w kadrze jak nikt inny!!!

zawodnik 4

Opublikowano: 2014-06-18 17:27:24

Kwadrat( W. Suchwałko ) powinien być w kadrze !

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl