Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie zaprasza

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-07-22

W ubiegłym tygodniu przedstawialiśmy biegaczy narciarskich, którzy zdecydowali się kontynuować karierę w szkołach mistrzostwa sportowego (SMS) w Szczyrku i Zakopanem. Dzisiaj skoncentrujemy sie na SMS Szklarska Poręba.

 

Do klasy pierwszej liceum pójdzie we wrzesniu dwóch biegaczy narciarskich z klubu MKS Karkonosze Jelenia Góra:

 - Michał Skowron - III m-ce w rankingu PZN junior C i

 - Michał Kaźmierczak - nieklasyfikowany.

 

Przy okazji rozmowy z dyrektor d/s sportowych Joanną Badacz dowiedzieliśmy się paru ciekawych rzeczy.

Najbardziej szokujące są stawki czesnego. Znając stawki SMS-ów w Szczyrku i Zakopanem nie mogłem uwierzyć w to co słyszę, a mianowicie miesięczne czesne (inernat, wyżywienie, szkolenie) wynosi:

200zł - I klasa sportowa

300zł - II klasa sportowa

400zł - III i bez klasy.

Szczegónie intratnie wygląda propozycja dla zawodników, którym z tych czy innych powodów nie udało się zdobyć II klasy w poprzednim sezonie zimowym.

 

Dyrekto Badacz pochwaliła się także osiagnięciami naukowymi szkoły:

mamy jako szkoła wiele atutów-  zdawalność matury w tym roku 96% a ostatnie dwa lata 98%, wysokie wyniki w testach gimnazjalnych - powyżej średniej województwa i baza a przede wszystkim blisko Jakuszyce

 

Tutaj nie można się nie zgodzić, bliskość i dostępność Jakuszyc (przypomnę, że to jedyne w ub. sezonie trasy ,które były dostepne non stop) jest argumentem nie do zbicia.

Czyli posługując się słowami dyrketor Joanny Badacz - zapraszamy do SMS Szklarska Poręba , czekamy na zawodników, nawet teraz.

 

/KaCe/

Komentarze - 3

karkonosz

Opublikowano: 2014-07-22 20:47:03

kurde tylu chętnych ,że wejść nie można. ciekawe dlaczego ...a no tak zapomniałem , że w juniorze nikt tam nie robi wyników :D

Biegocz1

Opublikowano: 2014-07-24 00:39:22

jeżeli nie chcecie mieć wyników - ZAPRASZAMY :)

kibic

Opublikowano: 2014-07-24 08:46:31

Bez przesady..M. Skowron, K. Boczkowska, R. Łyjak maja bardzo wyniki w biegach. Zdecydowana wiekszosc uczniow ma lepsze w biathlonie...

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl