Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Zadecyduj o nazwie portalu!

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-08-08

Minął miesiąc od kiedy w internetowym światku pojawił się portal biegowki.pl . Od tego czasu zarzuciliście nas setką pytań, dlaczego akurat taka nazwa. Co stało się z ze Skipolem, co z Kocham Biegówki? Na kolegium redakcyjnym postanowiliśmy więc oddać decyzję czytelnikom. Zadecydujcie, która nazwa najbardziej pasuje i jaką ma nosić ostatecznie nasz portal.

 

Wszystkie domeny - biegowki.pl , skipol.pl i kochambiegowki.pl wciąż są składowymi portalu. Dlatego zmiana nazwy, technicznie będzie bardzo prosta. Mamy już trzy logotypy - symbol każdego z portali. Ale nie chcemy decydować za Was.

Wasze pytania zwróciły nam uwagę na to, że zmiana, która wydawała się dobra z naszego punktu widzenia, wcale nie musi być dobra z punktu widzenia Czytelnika.

Dlatego dziś uruchamiamy sondę, w której możecie wybrać Waszą ulubioną nazwę. Jeżeli wybierzecie opcję czwartą, czyli inna nazwa, prosimy byście wysłali nam Wasz konkretny pomysł na nazwę na maila: redakcja@biegowki.pl

Głosowanie trwa do 21 sierpnia, do godz. 23.59. 22 sierpnia mamy zaplanowane kolegium redakcyjne, na którym podsumujemy sondę i zdecydujemy co dalej. 24 sierpnia w niedzielę poinformujemy Was o tym, jaką podjęliście decyzję...

A teraz zapraszamy do głosowania.

ANKIETA NA GŁÓWNEJ STRONIE PORTALU, PO LEWEJ STRONIE

Komentarze - 9

arcio

Opublikowano: 2014-08-11 10:50:00

Zróbcie ankietę, jak się czytelnicy kochambiegowki i forum biegowki obudzą ze snu letniego, czyli w grudniu, a przynajmniej w listopadzie. Skipol jest czytany głównie przez zainteresowanych sportem w wydaniu bardziej profesjonalnym, a ten wymaga bycia w temacie przez cały rok. Amatorzy zapalają się dopiero (choć pewnie to źle) po założeniu cieplejszych ubrań. Liczba głosujących do tej pory (kilkadziesiąt) może wskazywać, że mam rację.

Kuba_skipol

Opublikowano: 2014-08-11 11:24:15

Z pewnością masz rację, ale w listopadzie, nie mówiąc już o grudniu będzie niestety za późno. Musimy to załatwić jak najszybciej. Info o ankiecie było na wszystkich profilach na FB, czyli kochambiegowki, skipol i biegowki, także do zainteresowanych z pewnością dotarła. Najlepsze w tym jest to, że to właśnie fani biegówek zwrócili nam na to uwagę (nazwa), z tego co zaobserwowałem zawodowcom jest wszystko jedno.

arcio

Opublikowano: 2014-08-18 11:58:29

Dzięki za odpowiedź. Uświadomiłeś mi, że nie mam biegówek wśród ulubionych na FB - do tej pory wchodziłem na biegówki jedynie na www, czyli adres "macierzysty". Hmmm, jeśli to czytelnicy forum biegówek promują zmianę nazwy, to może sentyment do biegówki.pl mają jedynie niektórzy długoterminowi użytkownicy, tzn. z czasów, gdy nie było konkurencji innych portali - taki efekt obcowania z pionierską inicjatywą. Gdy się wchodzi od początku w środowisko wielu portali, przywiązanie do pionierów jest pewnie mniejsze i wybiera ostatecznie najlepszych/ najbardziej aktywnych. To takie moje rozważanie o psychice użytkownika portalu :)

Kuba_skipol

Opublikowano: 2014-08-18 12:18:02

Zapomniałem o jednej bardzo istotnej sprawie, jakakolwiek decyzja zapadnie nadal będzie adres biegowki.pl i forum!

Kuba_skipol

Opublikowano: 2014-08-18 12:15:54

Czekaj, trochę się pogubiłem ale spróbuję to uporządkować. Po pierwsze i najważniejsze biegowki.pl przez "o", a nie biegówki. Pod tą nazwą istniało i istnieje od 10 lat najstarsze i największe forum biegówkowe w Polsce. Po drugie skipol.pl powstał w 2003 roku, czyli troszeczkę wcześniej niż biegowki. Idea połaczenia dwóch najstarszych podmiotów w tej tematyce była dyskutowana od paru lat. Dopiero idea dołączenie kochambiegowki.pl dało nam kopa i stąd zmiany. Jeżeli chodzi o ankietę,to właśnie jest dziwne, ale najmniej głosów oddali właśnie użytkownicy skipol-a. Jeżeli chodzi o ostateczne decyzje to te zapadną już w ciągu najbliższego tygodnia.

arcio

Opublikowano: 2014-08-18 12:53:19

Jasne, biegowki.pl bez polskich znaków. "Ó" wpadło z rozpędu. Co do pionierskości, to moje subiektywne odczucie. Szukając informacji o biegówkach(chodziło pierwotnie o porady sprzętowe i warunki śniegowe w okolicy)trafiłem naturalnie na forum biegowek (nazwa w 100% adekwatna do tematu poszukiwań). Nieco później szukając informacji o pewnie o pucharze świata trafiłem na Skipol (faktycznie, też mu przysługuje miano pioniera). Oba portale spełniały dobrze swoją rolę (forum jako prawie samograj, Skipol jako pole, na którym ktoś ciągle pracował), ale dobrze oceniam też konsolidację, bo to może pomóc w rozwoju. Z czasem pojawiło się więcej portali, portalików, blogów, portali multisportowych piszących o biegówkach itd. Myślę, że kto poznał internetową stronę świata biegówek w tych późniejszych czasach (nieco, ale jednak), ten będzie mniej przywiązany do tych najstarszych i przeważy bieżąca aktywność portalu. Skoro wpisując nazwę biegowki.pl trafimy tam, gdzie trzeba (w tym pod szyldem Skipol), to wszystko gra. Szkoda byłoby zapomnieć o archiwum forum.

Kuba_skipol

Opublikowano: 2014-08-18 13:59:29

Forum wymaga lekkiego porządku, ale będzie to dotyczyło tylko giełdy, ewentualnie ogłoszeń o wolnych miejscach w samochodzie itp. Archiwum forum uważamy za nienaruszalne!

Kuba_skipol

Opublikowano: 2014-08-18 14:01:21

Wracając do portalu, czego ci brakuje, na co powinniśmy zwrócić baczniejszą uwagę, chetnie wysłuchamy opinii...

Szy. / Znajkraj

Opublikowano: 2014-08-23 15:19:27

Pod całą wypowiedzią Arcia mogę się i ja podpisać. A czego mi brakuje w Skipolu? Turystyki. Zimowej codzienności na nartach. Zawsze Skipola kojarzyłem wyczynowo, do tego stopnia, że przez kilka ostatnich lat zajrzałem tu może trzy razy. Rankingi, doniesienia z lokalnych biegów - mnie to nie interesowało. A niczego innego, przeznaczonego dla zwykłego weekendowego biegówkowicza, nie widziałem. W przeciwieństwie do nabiegowkach.pl, gdzie turystyki narciarskiej jest całkiem sporo. Jeśli zniknie marka biegowki.pl, to mimo, że de facto istniała wyłącznie nieformalnie, że dawała schronienie tylko (lub aż!) zwykłym pasjonatów i narciarskich zapaleńców, będzie jej bardzo szkoda. Jednak - powodzenia. Jakiekolwiek decyzje podejmiecie.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl