Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

XXXI Ogólnopolski sprawdzian biegowy narciarzy biegaczy w Lubawce

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-09-26

Czwartego października 2014 w Lubawce odbędzie się Ogólnopolski sprawdzian biegowy szkół i sekcji narciarstwa biegowego.

 

O godzinie 10.00 na trasę crossu na trasach biegowych wokół skoczni w Lubawce wystartują starsze kategorie czyli seniorzy , oraz juniorzy A, B, C i D. Start interwałowy co 30 sekund. Dystanse crossu to od 2 do 8 kilometrów.

Po zakończeniu wystartują dzieci ze szkół podstawowych ze startu wspólnego, które zmierzą się z dystansami od pół do jednego kilometra.

REGULAMIN IMPREZY

 

Super, że impreza odbywa się cyklicznie, portal od lat nawołuje do reaktywowania ogólnopolskiego sprawdzianu narciarzy biegaczy takiego jak do lat 90-tych odbywał się w Bielsku Białej w Lasku Cygańskim. Kto biegał, ten wie ile zdrowia to kosztowało.

Dodam, że nasi południowi sąsiedzi Czesi od lat mają taką imprezę w oficjalnym kalendarzu i startują tam wszyscy od medalistów Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata po najmłodszych adeptów biegów narciarskich. Może czas do tego wrócić?

 

Zapraszamy do Lubawki

KaCe

 

foto: sprawdzian zakopiańskiej SMS z poprzedniego roku z udziałem Justyny Kowalczyk

Komentarze - 1

mamuśka

Opublikowano: 2014-09-27 18:35:26

Jesteśmy na tych zawodach od paru lat i są bardzo dobre. Sporo młodzieży i.dzieci startuje.Nagrody też dobre, wszyscy się cieszą.Zapraszamy i do zobaczenia

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl