Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Małopolska Liga Szkolna SZS w biegach narciarskich, zmiany w sezonie 2014/ 2015

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-10-27

Kolejny sezon największej imprezy cyklicznej dla dzieci i młodzieży w Polsce, Małopolskiej Ligi SZS w biegach narciarskich to dziewięć zaplanowanych edycji i sporo zmian.

 

 SPONSOR TYTULARNY

Pierwsza i najważniejsza to pozyskanie partnera tytularnego Ligi czyli Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska. Doskonale pamiętamy ubiegły sezon, kiedy to właśnie ON Kotelnica jako jedyna w małopolsce dysponowała trasą biegową, na której udało się rozegrać edycje Ligi oraz Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Mistrzostwa Polski UKS-ów.

Idąc za ciosem Małopolski Szkolny Związek Sportowy podpisał porozumienie o współpracy z ON Kotelnica Białczańska. W nadchodzącym sezonie pełna nazwa Ligi to: Małopolska Szkolna Liga SZS w Biegach Narciarskich „ Puchar ON Kotelnica Białczańska”.

 

KLASYFIKACJA BRIKO MAPLUS

To nie koniec zmian. Nasz portal, jako patron medialny imprezy od lat przygotowuje rankingi Ligi zarówno indywidualne jak też szkolne. Po ubiegłorocznej próbie teraz juz oficjalnie klasyfikacja szkół (szkół podstawowych i gimnazjów osobno) będzie nosiła nazwę Klasyfikacja Briko Maplus. W odróżnieniu od ubiegłego sezonu firma Aiconsport dystrybutor smarów narciarskich Briko Maplus postanowiła nagrodzić po 3 najlepsze szkoły w klasyfikacji bonami towarowymi. W chwili obecnej możemy tylko zdradzić, że najlepsze gimnazjum zostanie uhonorowane kwotą przeznaczoną na zakupy smarów narciarskich i akcesoriów w wysokości dwóch tysięcy złotych. Na każdej edycji Ligi najlepsza szkoła podstawowa i gimnazjum otrzymają także drobny upominek od firmy.

 

NOWOŚCI W REGULAMINIE

Jeżeli chodzi o regulamin LIGI to tutaj także będzie parę nowości usprawniających przeprowadzanie zawodów. Najważniejsza i rygorystycznie przestrzegana od nadchodzącego sezonu to zgłoszenia do zawodów. Organizatorzy zastrzegają sobie bezwzględnie przyjmowanie zgłoszeń w terminie do dwóch dni przed zawodami. Wszystkie późniejsze zgłoszenia nie będą przyjmowane.

 

TERMINY I RANKINGI

W nadchodzącym sezonie zaplanowano 9 edycji Ligi (terminy i miejsca poniżej), do klasyfikacji indywidualnych i szkolnych będzie się zaliczać ilość najlepszych startów pomniejszona o dwa od rozegranych. Czyli w przypadku rozegrania wszystkich edycji ( miejmy nadzieję, że zima w tym roku nas nie zawiedzie) do klasyfikacji będzie zaliczanych siedem, w przypadku rozegrania 8 liczymy sześć itd. W ekstremalnej sytuacji o sposobie naliczania punktów będziemy informować w oddzielnych komunikatach.

Terminy i miejsca rozgrywania zawodów:

I edycja             Zakopane/tatrzański           19.12.2014r.
II edycja           Kluszkowce/ nowotarski        14.01.2015r.
III edycja          Zalesie/limanowski              21.01.2015r.
IV edycja           Białka T/ tatrzański             29.01.2015r. Finał Woj. Indyw.
V edycja            Nowy Targ/ nowotarski           4.02.2015r.
VI edycja           Ptaszkowa/nowosądecki       17.02.2015r.
VII edycja          Wiśniowa/ myślenicki           26.02.2015r.
VIII edycja         Obidowa/nowotarski            12.03.2015r.
IX edycja           Finał Ligi – Białka T.            20.03.2015r.

 

W ubuegłym sezonie w Lidze wystatowało pona 70 szkół podstawowych i gimnazjów, zapraszamy do udziału i do zobaczenia na starcie.

 

redakcja skipol.pl

patrona medialnego LIGI.

Wszystkie informacje o Lidze dostępne są w TAGU Liga Małopolska TUTAJ.

 

TUTAJ króka fotorelacja z zakończenia poprzedniego sezonu LIGI.

 

Komentarze - 2

mama

Opublikowano: 2014-12-04 19:34:27

Są przymiarki aby w tym sezonie ruszyła liga dolnośląska

Kuba_skipol

Opublikowano: 2014-12-04 19:54:19

Świetnie, jako skipol.pl i osobiście jako zaangażowany w Ligę Małopolską chętnie pomożemy!!

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl