Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Polscy biegacze narciarscy na EYOF 2015 - kto pojedzie

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-11-18

Europejski Festowal Młodzieży (EYOF) w sportach zimowych odbędzie się w dniach 25-30 stycznia w Vorarlbergu i Lichtenstainie. W biegach narciarskich ma nas reprezentować ośmioro zawodników, 4 kobiety i 4 mężczyzn.

 

Zawodnicy i zawodniczki z roczników '97 i '98 mają krajowe eliminacje do tych zawodów. Mistrzostwa Polski Seniorów w dniach 16-20 grudnia 2014 oraz Mistrzostwa Karkonoszy na początku stycznia 2015 powinny wyłonić najlepsze czwórki, które będą nas reprezentować na EYOF-ach. W sytuacji, że zawody na Kubalonce (MPS) nie odbędą się z powodu braku śniegu, kolejną eliminacją mają być zawody Slavic Cup w Szczyrbskim Plesie (SVK) 20-21 grudnia. Czyli zasady są proste i przejrzyste, więc w czym tkwi problem i dlaczego o tym piszę?

 

Próbowałem dotrzeć do szerokiego składu zawodników, którzy zostali już zgłoszeni do Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który jest odpowiedzialny za EYOF. W PKOL Joanna Huzarska, która jest szefową misji PKOL na wyżej wzmiankowane zawody, poinformowała, że zgodnie z regulaminem organizatora szerokie składy reprezentacji jest zobowiązana podać w terminie do 30 listopada, a składy ostateczne do 31 grudnia tego roku. W dniu dzisiejszym szerokich składów podać nie może, informacją publiczą będą oficjalne składy ogłoszone w pierwszych dniach nowego roku. Czyli jeżeli dobrze rozumiem, skład ostateczny polskiej reprezentacji na EYOF 2015 zostanie zgłoszony w połowie krajowych eliminacji. Wprawdzie p. Huzarska próbuje wydłużyć termin ostatecznych składów ze względu na okres świąt, ale informacji o prolongacie na dzień dzisiejszy nie posiada. Dead line to ostatni dzień tego roku.

 

W grupie kadry B, która w niedzielę wróciła z obozu w Ramsau znajduje się szóstka zawodników z roczników '97 i '98, łącznie w kadrze B jest 10 zawodników z tego rocznika, jednak jak wiemy, po eliminacjach na nartorolkach nie wszyscy zostali na śnieg zabrani. Do PKOL wg nieoficjalnych informacji zgłoszono 7 nazwisk. Piszę o chłopcach, ponieważ przyznaję, są dla mnie bardziej rozpoznawalni, proszę nie doszukiwać się jakichkolwiek szowinizmów.

 

Teraz powróćmy do pani Huzarskiej z PKOL. Na pytanie, co się stanie w przypadku, że w krajowych eliminacjach zakwalifikuje się na wyjazd zawodnik z poza szerokiego składy zgłoszonego do PKOL, odpowiedziała, że wg regulaminu EYOF 2015 i jej wiedzy na dzień dzisiejszy, taki zawodnik na 90% na zawody nie pojedzie. Załóżmy hipotetyczną sytuację, że kwalifikuje się dwóch pewniaków i dwóch nie zgłoszonych w szerokim składzie. Kto będzie odpowiadła za to, że z wybranej czwórki nie pojedzie dwóch zawodników i kto i na jakich zasadach ich zastąpi?

 

Jestem bardzo ciekaw opinii czytelinków, proszę o komentarze co o tym myślicie. Dodam jeszcze, że PKOL z w/w powodów, ani PZN listy szerokich składów udostępnić oficjalnie nie mógł/nie chciał. Sprawę kadry na EYOF 2015 będziemy relacjonować na bieżąco, wszystkie informacje znajdziecie w tagu EYOF 2015.

 

Kuba Cieślar

Komentarze - 9

filozof

Opublikowano: 2014-11-18 14:30:59

Czy istnieje możliwość wstępnego zgłoszenia większej ilości zawodników ? można by w ten sposób zaoszczędzić rozczarowań trenującym młodym ludziom, bo kto później racjonalnie wytłumaczy taki stan rzeczy, czy po prostu koś "odpowiedzialny" powie takiemu zawodnikowi nie jedziesz na EYOF 2015 no bo nie i to wystarczy ???

łejer

Opublikowano: 2014-11-18 14:33:45

Ktoś "odpowiedzialny" nie powie nawet -nie bo nie.

anka

Opublikowano: 2014-11-18 15:01:44

Nie rozumiem o czym my w ogole dyskutujemy - mysle, ze składy sa już dawno temu zatwierdzone i czekaja na ogłoszenie. Jak zawsze.. A jakies kwalifikacje to jeden wielki pic na wode, niestety. Odnosze od dłuższego czasu coraz większe wrazenie, ze za dużo dyskutujemy co i jak i dlaczego, zamiast zajac oficjalne stanowisko, ze taka wiedza, nam jako podatnikom utrzymującym wszelkie PZNy, PKOL-e po prostu - to sa publiczne instytucje, zwyczajnie, i zgodnie z prawem się należy. W określonym terminie. Nie kiedyś i być może...

skimaniak

Opublikowano: 2014-11-18 15:25:47

Ha, masz rację, ale ludzie i okręgi listy piszą a PZN nie odpowiada, chociaż jako jednostka budżetowa ma taki obowiązek.

anka

Opublikowano: 2014-11-18 15:36:10

Napisalam do PZNu maila, zazwyczaj po takich mailach, maja w zwyczaju odpowiedzieć..juz kilka razy mi się zdarzylo..Zobaczymy co tu odpiszą. Daje im czas do końca tygodnia. Najlepsze jest to, ze raz już w totalnej zlosci zadzwoniłam do Ministerstwa Sportu z pytaniem czy ja mam na 100% prawo domagać się takich informacji od PZNu :). I mila pani - opiekun owego związku sportowego ( tak, tak w Ministerstwie każdy związek ma swojego opiekuna :)), odpowiedziala mi, ze oczywiście mam prawo zadac takich informacji a związek sportowy ma OBOWIAZEK mi ich udzielić...

Raku

Opublikowano: 2014-11-18 17:47:24

To teraz spytaj tej Pani co wówczas gdy ktoś Ci nie udzieli takiej informacji... Odpowiedzi zapewne nie będzie lub będzie na poziomie "politycznym". Wówczas trzeba się kopać z koniem i zajmować bardziej zaawansowanymi przepisami prawa, a zwykłemu obywatelowi się po prostu nie chce. Tyczy się to całościowego podejścia administracji publicznej do "ludu".

zako

Opublikowano: 2014-11-18 19:49:41

To jest nie powazne !!! Po pierwsze nartorolki to nie narty. PO drugie jeszce nikt nie wie jakieji kto bedzie dyzspozycji w zimie , dobra niech wystawia te szerokie kadry ale i zawodnik z poza niej moze wejsc do składu na eyofy, ktory dajmy na to bedzie wygrywał z wybrancami ;)

anka

Opublikowano: 2014-11-18 20:18:35

Oczywiscie, ze masz racje. I oczywiście, ze najczęściej sie odpuszcza. Tylko skutki takiego odpuszczania sa widoczne za kazdym razem, rowniez na tym forum, kiedy kolejny raz narzekamy, ze nie mozna uzyskac wiazacej i jednoznacznej odpowiedzi. Pomimo tego, ze pytany, ma obowiązek jej udzielic. No coz, zobaczymy, co tym razem odpowie PZN. O ile odpowie. Pozdrawiam

Kuba_skipol

Opublikowano: 2014-11-18 21:18:39

Jeżeli odpowie to chętnie o tym napiszemy, jak na razie Okręgi listy piszą a listonosz...błądzi

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl