Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Eliminacji do EYOF ciąg dalszy oraz kiedy zacznie się Bieg Na Igrzyska

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-12-12

Następny weekend 20-12 grudnia w słowackim Szczyrbskim Plesie zostaną rozegrane pierwsze w tym sezonie zawody FIS Slavic Cup o Puchar Tatr. Dla młodych polskich biegaczy narciarskich będą to eliminacje do EYOF 2015.

 

Nowo przebudowane trasy narciarskie na Słowacji są od tygodnia regularnie naśnieżane. Jak informują przedstawiciele organizatora zawodów, sportowego klubu STRBA, zawody odbędą się na 100% i to w dość licznej obsadzie. Na starcie spodziewają się ponad 120 zawodniczek i zawodników z 5 państw Europy środkowej.

My zobaczymy w Szczyrbskim Plesie liczną grupę zawodników z Polski, zawody są eliminacjami do EYOF 2015 (zgodnie z wytycznymi PZN), zarówno z kadry B jak i polskich klubów. W sobotę 20 grudnia zostaną rozegrane sprinty stylem dowolnym, dzień później w niedzielę biegi dystansowe klasykiem (5km K i 10km M).

SZCZEGÓŁY TUTAJ

 

Bieg na Igrzyska na pewno nie w Jakuszycach

 

Pierwsze zawody cyklu Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich Bieg na Igrzyska były planowane na pierwszy weekend nowego roku - 3,4 stycznia.

Jak informuje nas komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin, zawiadujący na co dzień Polaną Jakuszycką, o braku zgody na ten termin informował już firmę Ak-pol latem tego roku. Fima Ak-pol, która jest od lat organizatorem cyklu zawodów w biegach narciarskich ma wydać komunikat o nowym miejscu i terminie najpóźniej do środy 17 grudnia. Taką informację przekazał nam rzecznik prasowy firmy Tomasz Furtak.

Dziwi trochę ta sytuacja, tym bardziej, że zawody BNI w Jakuszycach są oficjalnie wpisane w wytycznych PZN na ten sezon jako eliminacje do MŚJ i EYOF 2015.

Pierwszymi zawodami cyklu wg kalendarza powinny być zawody o Puchar Bieszczadów w Ustjanowej 10-11 stycznia.

 

/KaCe/

Komentarze - 9

Do Jakuszyc!

Opublikowano: 2014-12-12 23:08:55

Od kiedy Serafin został komandorem, wszystko idzie ku gorszemu! GDZIE JEST PAN JULEK!?!?!

fan biegów

Opublikowano: 2014-12-13 11:38:53

BNI- narodowy program rozwoju biegów narciarskich jest mniej wazny niz jakies zawody dla amatorow..nieporozumienie (delikatnie mowiac). Zaczynam powątpiewać w misje rozwoju biegów narciarskich o jakiej mówi stowarzyszenie Bieg Piastów.

fan biegów

Opublikowano: 2014-12-13 11:56:17

BNI- narodowy program rozwoju biegów narciarskich dla dzieci i młodziezy jest wypierana przez biegi dla amatorów, nieporozumienie!(gryząc się w język i mówiąc delikatnie). Przestaje wierzyć w misje rozwijania biegów o jakiej mowi stowarzyszenie Bieg Piastów. Przykra to sprawa, bardzo...

łejer

Opublikowano: 2014-12-13 12:03:55

do fan biegów, czytamy ze zrozumieniem Panowie z BNI jeżeli chcą pouzgadniać terminy to powinni to robić odpowiednio wcześniej, a nie narzucać innym swojego widzimisię. Ak-pol to prywatna firma! Pokaż mi w jaki sposób rozwijają te biegi narciarskie w Polsce bo jakoś nie widzę.

fan biegów

Opublikowano: 2014-12-13 12:26:51

A w taki sposób, że młodym zawodnikom stwarza się możliwość rywalizacji w 10 biegach w sezonie, tworząc póżniej klasyfikacje generalna, wylanianie młodych talentów itp. co do firmy ak-pol to jasne jest to prywatna firma ktora zajmoje sie organizajca zawodów sportowych ale w organizatorach obok ak-polu widnieje rózniez logo PZN-u a partnerem jest Ministerstwo sportu i turystyki. Wiec jest to krajowy, narodowy, polski program rozwoju biegów nie majacy nic wspólnego z komercyjnymi, amatorskimi biegami. Z całym szacunkiem dla biegaczy amatorów.

łejer

Opublikowano: 2014-12-13 14:13:22

Pokaż mi te wyłowione talenty...jakoś ich nie widzę, a BNI ma już chyba 5 czy 6 lat. Człowieku to jest impreza nastawiona tylko na kasę, na rozwój nie licz. Co do Jakuszyc, ich trasy, ich warunki. Od czerwca (Ak-pol) nie byli łaskawi ustalić terminu zawodów. Jaja jakieś...

jerzyk

Opublikowano: 2014-12-13 19:13:15

czyli dlatego że ktoś umieścił logo PZN i Ministerstwa na listach oraz wziął za to spore pieniądze znaczy że może nie szanować innych i robić co się podoba ?? A co do możliwości startów - 10 biegów w których koszty i tak ponosi klub, równie dobrze mogą dzieci startować w zawodach rejonowych czy Pucharach Polski jak było to przed BnI.

skimaniak

Opublikowano: 2014-12-13 14:35:14

Zawsze mogą zrobić zawody na trasach PZN na Kubalonce, tylko kto tam zrobi śnieg?

laki

Opublikowano: 2014-12-14 10:35:55

To są właśnie polacy dorośli się kłóca a dzieci na tym cierpią

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl