Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Salomon Nordic Sunday startuje 4 stycznia [NASZ PATRONAT]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2015-01-01

W najbliższą niedzielę, 4 stycznia 2015 roku odbędą się inauguracyjne zawody cyklu Salomon Nordic Sunday. Przeniesione z 21 grudnia. Tym razem nie są już zagrożone, ale trasę poznamy dopiero w ostatniej chwili, po zapowiadanych na najbliższe dni opadach śniegu.

 

Przypomnijmy, że zgodnie z planem, szósty sezon cyklu Salomon Nordic Sunday, mieliśmy zainaugurować 21 grudnia 2014 roku. Niestety aura drugi sezon z rzędu płata nam figle i z powodu kiepskich warunków śniegowych, zawody trzeba było przełożyć.

 

Teraz na Polanie można już biegać na nartach, więc zawody w dniu 4 stycznia nie są zagrożone. Warunki jednak wciąż są trudne, ale na szczęście prognozy mówią już tylko o zmianie na lepsze i dużych opadach śniegu.
W oczekiwaniu na te opady organizatorzy zdecydowali, że trasę wyznaczą w ostatniej chwili i poinformują o niej na stronie internetowej SNS-a. – Nie chcemy obiecywać, że pokonamy na przykład 15 kilometrów, gdy potem okaże się, że będziemy musieli skracać dystans do 7 km – tłumaczy Beata Lepka ze Stacji Jakuszyce, organizator cyklu Salomon Nordic Sunday. – Ze względu na tą niewiadomą, zdecydowaliśmy, że opłata startowa nie będzie wzrastała także w dniu zawodów, tak by nasi biegacze, mogli nawet w ostatniej chwili zadecydować, czy chcą wystartować na takiej trasie i nie będą musieli za to dodatkowo płacić.

 

Na dziś chętnych na start jest już ok. 200 osób. Tyle wpłaciło startowe. Zapowiada się więc duża frekwencja na inaugurację szóstego sezonu Salomon Nordic Sunday.

 

Przypomnijmy, że w tym sezonie będzie kilka nowości. Jedna z nich to nagroda główna w losowaniu po biegu. Przypomnijmy, że po każdym starcie w ramach SNS-a, wśród wszystkich, którzy ukończą dany bieg, rozlosowywane są cenne nagrody. W tym sezonie, dotychczasowa główna nagroda, czyli narty biegowe zostaną zastąpione przez zegarek sportowy Suunto Ambit3. Oprócz niego będzie można wylosować sprzęt sportowy od Salomona, odżywki od Nutrenda oraz smary narciarskie od Briko Maplus.

 

Ważna informacja dla zawodników, którzy już biegali w SNS-ach w poprzednich sezonach. Jeżeli macie w domu koszulkę startową z numerem, nie musicie już rejestrować się na zawody, wystarczy że wniesiecie opłatę startową, zgodnie z regulaminem TUTAJ
Nowi zawodnicy, którzy chcą spróbować swoich sił w SNS-ie muszą natomiast się zapisać, ale tylko raz! Zapisując się na jedne zawody, pobierając koszulkę startową, zostajecie w bazie na cały sezon i na kolejne. Potem wystarczy już tylko opłacać startowe...

 

Link do zapisów znajdziecie TUTAJ

 

/huc/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl