Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Niecały miesiąc do startu III Biegu Popradzkiego, Mistrzostw Polski Amatorów w Piwnicznej

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2015-01-05

III Bieg Popradzki wystartuje 1 lutego na trasach biegowych Obidzy w Piwnicznej Zdroju. Dystanse to 18 km dla mężczyzn i 12 km dla kobiet, oczywiście stylem klasycznym. Bieg stanowi etap Mistrzostw Polski Amatorów w biegach narciarskich.

 

Dokładnie w południe 1 lutego biegacze narciarscy wystartują na trasie III Biegu Popradzkiego, będącego jednocześnie Mistrzostwami Polski Trenerów i Instruktorów SITN PZN, oraz częścią cyklu Pucharu Polski Amatorów. Na bieg można zapisywać się już na stronie firmy pifsport obsługującej zawody TUTAJ

 

Zgłosić się do biegu warto już teraz, opłata startowa do 15 stycznia kosztuje tylko 30 zł, po 15 stycznia to kwota 60 zł, a w dniu zawodów aż 90 zł, jak widać nie warto czekać!Przypomnę, że limit startujących wynosi tylko 250 osób.

 

Bieg tradycyjnie zostanie przeprowadzony na trasach Obidzy, które - co mogę śmiało podkreslić - mają szansę stać się małopolskimi Jakuszycami. Włodarze gminy mają w planach uruchomić na trasy kolejkę linową, a z samych tras są przepiękne widoki na graniczącą z nimi Słowację. Szlakami turystycznymi można dojść do Szczawnicy oraz zejść w słowackie doliny. Miejsca dla biegaczy narciarskich nie brakuje i aż się prosi o rozbudowę tego urokliwego miejsca. Trzymam kciuki za dalszy rozwój Obidzy.

 

W krótkiej historii Biegu Popradzkiego dwukrotnie w kategorii kobiet tryumfowała Marcela Marcisz, w biegu mężczyzn pierwszy bieg w roku 2012 wygrał Bogusław Gracz, a drugi, w 2013, Robert Faron. W ubiegłym sezonie z powodu braku śniegu bieg się nie odbył.

 

Więcej szczegółów, regulamin biegu oraz mapki na stronie Biegu TUTAJZapraszamy do Piwnicznej na III Bieg Popradzki

 

p.s. W artykułach powiązanych poniżej archiwalny wywiad z pomysłodawcą  i komandorem biegu Marianem Doboszem oraz wyniki pierwszej i drugiej edycji.

 

/KaCe/

Komentarze - 1

Kamil

Opublikowano: 2015-01-06 00:07:27

"W krótkiej historii Biegu Popradzkiego dwukrotnie w kategorii kobiet tryumfowała Marcela Marcisz, w biegu mężczyzn pierwszy bieg w roku 2012 wygrał Bogusław Gracz, a drugi, w 2013, Robert Faron. W ubiegłym sezonie z powodu braku śniegu bieg się nie odbył" Czyli za każdym razem wygrywali zawodnicy z licencją.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl